Mokymo programos
Laivų Sistemų Ir įrengimų Montuotojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 210052511
Kodas pagal ISCED: 23352
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Inžinerija ir inžinerinės profesijos
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Baigimo sertifikatas: Kvalifikacijos pažymėjimas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (laivų sandaros, laivų inžinerinių sistemų, šaltkalvystės, metalo pjaustymo ir suvirinimo, montavimo technologijos,elektrotechnikos, žaliavų, braižybos, laivų inžinierinių sistemų montavimo, laivų jėgainių įrengimų ir jų montavimo, laivų vamzdynų ir įrengimų montavimo, darbų mechanizacijos priemonių naudojimo, sistemų išbandymo ir remonto, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios ( 34 savaičių trukmės) ir baigiamoji (15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklos dirbtuvėse, laboratorijose, laivų statybos ir remonto įmonėse.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Laivų sistemų ir įrengimų montuotojas surenka, prižiūri bei remontuoja hidraulinę, navigacinę, elektros ir radijo, kėlimo, šildymo ar šaldymo ir kt. laivo įrengimus bei sistemas. Nustato ir pašalina įvairių laivo sistemų ir įrengimų gedimus, parenka optimalų darbo režimą. Dirba kranto įmonėse - valstybinėse ar privačiose laivų statybos ar remonto dirbtuvėse, kartais laivuose. Atlikdamas pavestus darbus vadovaujasi technine dokumentacija, darbų ir priešgaisrinės saugos taisyklėmis. Racionaliai organizuoja savo darbo vietą. Įvairios apimties darbams naudoja specialius įrankius ir priemones. Laivų sistemų ir įrengimų montuotojų darbo sąlygos yra nelengvos: dirbtuvėse gana triukšminga, nešvaru, gali tekti kilnoti nemažo svorio reikmenis.

ASMENINĖS SAVYBĖS
Sėkmingą laivų sistemų ir įrengimų montuotojų darbą lemia fizinė ištvermė, atidumas bei gebėjimas susikaupti. Taip pat svarbi puiki akių, pirštų ir rankų koordinacija. Laivų sistemų ir įrengimų montuotojo sveikata turi atitikti LR sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus jūrininkų sveikatos tikrinimo tvarkos reikalavimus. Šį darbą sunku dirbti turintiems rimtų regos, klausos bei judėjimo sutrikimų žmonėms.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Baigęs profesinę mokyklą specialistas dirba samdomu darbuotoju, montuotoju. Įgijęs darbo patirties gali vadovauti šios srities specialistų darbui. Profesinė kvalifikacija tobulinama specializuotuose kursuose.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Klaipėdos laivų statybos ir remonto mokykla Klaipėda Statybininkų pr. 39
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju