Mokymo programos
Interjero Apipavidalintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440021401
Kodas pagal ISCED: 42321
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Menas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi
bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros) ir
specialybės (interjero apipavidalinimo teorijos, istorijos ir plėtros tendencijų, tradicinių ir modernių apipavidalinimo-dekoravimo technologijų, žaliavų, kompozicijos, piešimo, tapybos, braižybos, tautodailės, kompiuterinio projektavimo pagrindų, spalvų teorijos, istorinių ir moderniųjų šriftų, šriftų ir piešinio komponavimo, vizualinės reklamos, prekybos reklamos, firminio stiliaus kūrimo, švenčių ir masinių renginių reklamos, modernaus interjero apipavidalinimo, interjero erdvinių-tūrinių kompozicijų, šventinio interjero apipavidalinimo, gėlių komponavimo pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių) ir baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse, reklamos agentūrose, studijose, parduotuvėse, įmonėse ir įstaigose, kuriose atliekami reklamos ar interjero tvarkymo darbai.

Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Interjero apipavidalintojas kuria dekoratyvinių sienų projektus ir juos įgyvendina. Nusimano apie sienų dekoratyvinių akcentų komponavimo būdus, sieninės tapybos aliejiniais ir vandeniniais dažais technologiją, sienos paruošimo darbui technologiją, dirba su lipnia plėvele. Kaligrafiškai rašo šriftą, žino šrifto istoriją, ypatybes bei kokiomis medžiagomis ir priemonėmis juos galima parašyti, moka pritaikyti šriftą konkrečiam darbui, jį sukomponuoti, sujungti su piešiniu. Interjero apipavidalintojas gamina reklaminius skydus, iškabas, vitrinos reklamą, vizualinę informaciją, gaminių įpakavimo tarą, geba sukurti firmos reklaminį stilių ir jį įgyvendinti. Išmano šilkografijos technikos pagrindus, maketavimo principus, darbo su naujausiomis reklaminėmis medžiagomis ir įranga technologiją. Moka nustatyti gaminio vertę, savikainą, sudaro kalkuliaciją. Savo darbe naudoja kompiuterinę grafiką. Interjero apipavidalintojas dirba įvairiose reklamos bei dizaino firmose, įmonėse, mokymo įstaigose. Darbo sąlygos priklauso nuo patalpų, kuriose atlieka apipavidalinimo darbus.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Interjero apipavidalintojo darbo sėkmė priklauso nuo jo kūrybingumo, meistriškumo, orientavimosi nuolat kintančioje reklaminių medžiagų bei įrangos rinkoje. Labai svarbios tokios asmeninės savybės kaip puikus erdvės ir formos suvokimas, puiki vaizduotė, gebėjimas jausti spalvas ir jas derinti, žmonių poreikių supratimas, gebėjimas bendrauti, o taip pat fizinis pajėgumas. Interjero dizainerio darbą sėkmingai sunku dirbti turint regos sutrikimų (būtina skirti spalvas) taip pat esant sutrikusiai koordinacijai.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Interjero apipavidalintojo profesija yra paklausi ir perspektyvi. Plečiantis verslui, biurų įrengimui bei vizualinės informacijos gamybai reikalingi kūrybingi, gebantys pateikti savo darbą ir realizuoti idėjas specialistai. Provincijoje jaučiamas šios srities darbuotojų stygius. Profesija labai palanki privataus verslo kūrimui. Giminingos profesijos: praktinio dizaino meistras, dizaineris, interjero ir baldų dizaineris, architektas.

Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno taikomosios dailės mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 112
Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla Klaipėda Puodžių g. 10
Alytaus dailiųjų amatų mokykla Alytus S. Dariaus ir S. Girėno g. 27
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju

2012-08-27

Labai idomi specialybe