Mokymo programos
Bankinių Operacijų Tvarkytojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034303
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (bankininkystės, kaupiamųjų, termininių, atsiskaitomųjų, einamųjų sąskaitų atidarymo ir uždarymo operacijų, grynųjų pinigų ir valiutinių operacijų vykdymo, darbo kompiuteriu, informacijos apdorojimo kompiuteriu, interneto galimybių darbe panaudojimo, tarpbankinių atsiskaitymų, palūkanų skaičiavimo, komercinių bankų pagrindinių įstatymų teiginių žinojimo, verslumo, finansų ir apskaitos, projektų kūrimo, profesinės etikos ir psichologijos, raštvedybos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Praktiniai gebėjimai ugdomi mokomosios (37 savaičių) ir baigiamosios (15 savaičių) praktikų, atliekamų mokyklos verslo praktinio mokymo firmoje, bankuose ir verslo įmonėse, metu.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Banko tarnautojas, dirbdamas savivaldybių finansų tarnybose, valstybinėse mokesčių inspekcijose, biudžetinių įstaigų buhalterijose, akcinėse bendrovėse, privačiose įmonėse, atlieka banko operacijas ir tvarko apskaitą pagal galiojančius LR įstatymus, tarptautinius apskaitos standartus ir Europos Sąjungos reikalavimus. Parengia buhalterinę ir statistinę atskaitomybę, analizuoja ir vertina jos rodiklius. Tvarko klientų bylas, apskaičiuoja pensijas ir pašalpas, priima mokesčius už komunalines paslaugas, vykdo valiutines operacijas. Atidaro indėlio sąskaitą, priima indėlį, jį išduoda ar perveda, vykdo terminuotų indėlių operacijas. Atidaro klientų einamąsias ir atsiskaitomąsias sąskaitas, išduoda kreditines korteles. Tvarko dokumentaciją, dirba personaliniu kompiuteriu. Kontaktai su klientais, bendradarbiais, vadovais bei piniginių operacijų atlikimas kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus banko tarnautojo profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą banko tarnautojo darbą lemia bankininkystės, banko statistikos ir audito, finansinės ir valdymo apskaitos išmanymas, užsienio kalbos žinios, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip atsakomybės jausmas, gebėjimas bendrauti, tvarkingumas, patikimumas ir pan., taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (analitinis mąstymas, dėmesio palaikymas, dėmesio koncentracija, fizinė ištvermė, kalbos sklandumas. Banko tarnautojo darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, klausos, kalbos bei kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Banko tarnautojo profesija yra paklausi. Šios srities darbuotojų poreikis auga plečiantis aptarnavimo sferai. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip apskaitos tvarkytojas, finansininkas, kredito specialistas ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno ryšininkų mokykla Kaunas Laisvės al. 33
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju