Mokymo programos
Verslo Administravimo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034501
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (verslo įmonės mokslo, rinkodaros, verslo planavimo, maisto ir nemaisto prekių asortimento ir prekybos, buhalterinės apskaitos, mokesčių, verslo ir darbo teisės, personalo administravimo, raštvedybos, darbo su prekybos įranga, vadybos, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių trukmės), baigiamoji (15 savaičių trukmės) praktikos atliekamos mokyklos verslo praktinio mokymo firmoje, gamybos, prekybos ir verslo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Verslo administratorius dirba vidurinės grandies specialistu privačių ar valstybinių įmonių marketingo bei buhalterinės tarnybos padaliniuose. Taiko ekonomikos dėsnius nagrinėdamas įvairių įmonių, įstaigų ar organizacijų veiklą. Nagrinėja įmonės verslo aplinką, prognozuoja rizikos faktorius. Tiria rinką, parengia rinkodaros veiksmų programas. Racionaliai organizuoja darbo vietas, veda įmonės ūkinės veiklos apskaitą, atlieka įmonės veiklos sąnaudų ir pelno skaičiavimą. Sudaro balansą, atlieka jo analizę bei vertinimą. Parengia verslo planą, įvertina naujai steigiamos įmonės ūkinės-finansinės veiklos perspektyvas. Sudaro įvairių rūšių sandorius, tvarko kitą dokumentaciją. Teikia konsultacijas, rašo dalykinius laiškus. Nuolatinis bendravimas su klientais, tiekėjais, bendradarbiais kelia specifinius reikalavimus verslo administratoriaus profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą verslo administratoriaus darbą lemia verslo, vadybos, administravimo teisės, komercinio darbo išmanymas, užsienio kalbos žinios, darbo kompiuteriu įgūdžiai ir kt. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip mokėjimas bendrauti, organizuotumas, atkaklumas, ryžtingumas, iniciatyvumas ir pan., taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (greita orientacija, atminties išlaikymas, kalbos sklandumas, išvaizdumas, dėmesio palaikymas ir kt.). Verslo administratoriaus darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir mąstymo, energijos stokojantiems žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, klausos, judėjimo ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Verslo administratoriaus profesija yra nauja ir turėtų būti perspektyvi. Lietuvoje plečiantis verslui, kuriantis vis naujoms privačioms įmonėms, auga kvalifikuotų, patyrusių šios srities specialistų poreikis. Ji gimininga tokioms profesijoms kaip, verslo vadybininkas, prekybos vadybininkas ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Kauno prekybos ir verslo mokykla Kaunas Vilniaus g. 42
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju