Mokymo programos
Audiovizualinės Technikos Komersanto Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034710
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (audiovizualinės technikos prekių mokslo, reklamos, elektrotechnikos, radioelektronikos audiovizualinių priemonių priežiūros ir remonto, audiovizualinės technikos struktūrinių ir principinių schemų skaitymo, televizijos principų ir aparatūros, komercinės įmonės steigimo ir veiklos organizavimo, apskaitos, rinkodaros, profesinės etikos, darbo su prekybos įrengimais, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų ) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių), baigiamoji (15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklos praktinio mokymo dirbtuvėse, audiovizualinės technikos tiekimo, prekybos, remonto įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Audiovizualinės technikos komersantas organizuoja ir koordinuoja audiovizualinės technikos reklamą ir pardavimą jau įsteigtoje valstybinėje/privačioje įmonėje arba įsteigia privačią verslo įmonę. Tiria rinką (t.t. audiovizualinės technikos pasiūlą ir paklausą), tyrimo duomenis panaudoja marketingo sprendimams, planuoja produkcijos reklamą. Racionaliai įrengia darbo vietas. Naudojasi įvairia buitine audiovizualine technika, esant poreikiui nustato ir pašalina jos gedimus. Konsultuoja ir aptarnauja pirkėjus, veda įmonės ūkinės veiklos apskaitą. Dirba kompiuteriu, kasos aparatu. Bendrauja su tiekėjais, su kitų šalių klientais bendrauja užsienio kalba. Kompleksinių žinių naudojimas darbe ir intensyvus bendravimas su klientais kelia specifinius fizinius ir psichinius reikalavimus audiovizualinės technikos komersanto profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą audiovizualinės technikos komersanto darbą lemia verslo įmonės steigimo išmanymas, pirkėjų aptarnavimo, elektrotechnikos pagrindų, prekybos įrengimų ir kasos aparatų eksploatavimo, apskaitos, užsienio kalbos žinios. Labai svarbios tokios asmenybės savybės kaip mokėjimas bendrauti, iniciatyvumas, etiškumas, loginis-matematinis mąstymas ir kt. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė (psichologinis lankstumas, greita reakcija ir koordinacija, dėmesio koncentracija, kalbos aiškumas ir pan.). Audiovizualinės technikos komersanto darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto mąstymo žmonėms, taip pat turintiems rimtų regos, klausos, judėjimo ir kitų sveikatos sutrikimų.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Audiovizualinės technikos komersanto profesijos yra paklausi. Šios srities darbuotojų poreikis auga tobulėjant audiovizualinei technikai: prekybos įmonėms reikia kvalifikuotų darbuotojų, išmanančių sudėtingas prekių ypatybes. Iniciatyvus audiovizualinės technikos komersantas gali steigti nuosavą verslo įmonę ir jai vadovauti. Ši profesija gimininga reklamos agento, įmonių ir įstaigų komersanto bei pan. profesijoms. Jos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Kauno prekybos ir verslo mokykla Kaunas Vilniaus g. 42
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju