Mokymo programos
Automobilių Pardavėjo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 440034717
Kodas pagal ISCED: 42334
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Verslas ir administravimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 2 m.

Anotacija arba apibūdinimas

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (dorinio ugdymo, valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, menų ir meninės raiškos, estetikos, kūno kultūros, civilinės saugos) ir specialybės (automobilio sandaros, eksploatacijos ir remonto, įmonės veiklos organizavimo, naujų ir naudotų automobilių prekybos, reklamos, personalo ir biuro vadybos, buhalterinės apskaitos pagrindų, rinkodaros, raštvedybos, klientų aptarnavimo ir profesinės etikos, darbo kompiuteriu ir naudojimosi internetu, teisės, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (37 savaičių), baigiamoji(15 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų (centro) praktinio mokymo dirbtuvėse, audiovizualinės technikos tiekimo, prekybos, remonto įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Automobilių komersantas rūpinasi transporto įmonės, prekiaujančios ir aptarnaujančios automobilius, prekyba bei paslaugų tiekimu. Tiria vartotojų poreikius, planuoja teikiamas paslaugas, ieško rinkos įmonės produkcijai ir paslaugoms realizuoti. Formuoja įstaigos prekybos politiką. Informuoja pirkėjus apie parduodamas prekes ir teikiamas paslaugas. Tvarko įmonės veiklos bei finansų apskaitą, prognozuoja veiklos plėtotę. Veda derybas su partneriais, sudarinėja pirkimo-pardavimo sutartis, kontraktus. Privalo mokėti nustatyti paslaugos, prekės ir gaminio kainą, laiku ir tinkamoje vietoje pateikti prekę, paslaugą. Numato prekių pervežimo kaštus, dirba elektroniniu kasos aparatu, personaliniu kompiuteriu. Automobilių komersantas bendrauja su partneriais iš užsienio, todėl reikia mokėti užsienio kalbą. Automobilių komersantas(ė) gali dirbti transporto priemonių gamintojo agentu, pardavimo agentu, brokeriu arba įkurti savo įmonę. Įtemptas ir atsakingas darbas kelia specifinius reikalavimus automobilių komersanto profesijai.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą automobilių komersanto(ės) darbą lemia organizaciniai gebėjimai, verslo ataskaitų ir planų sudarymo įgūdžiai, taip pat geri kalbiniai gebėjimai, užsienio kalbos(ų) žinojimas, darbo kompiuteriu įgūdžiai. Labai svarbios yra tokios asmenybės savybės kaip verslumas, organizuotumas ir atsakingumas, komunikabilumas, taip pat gera psichinė ir fizinė sveikatos būklė. Prekybos komersanto darbas reikalauja kalbos sklandumo, dėmesingumo, geros atminties ir kt. Biuro komersanto darbą sunku sėkmingai dirbti sulėtinto suvokimo ir reakcijos žmonėms, taip pat turintiems rimtų kalbos, regos, klausos sutrikimų ir kt.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Automobilių komersanto profesija yra paklausi. Gerai parengtų, aukštos kvalifikacijos automobilių komersantų poreikis gali didėti, nes nuo jų darbo kokybės priklauso sėkminga visos transporto įmonės veikla. Kuriasi naujos įmonės, kurioms bus reikalingi šios srities specialistai. Automobilių komersanto profesija gimininga tokioms profesijoms kaip transporto komersantas, prekių vežimo organizatorius ir pan. Profesijos socialines garantijas nusako LR įstatymai.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Panevėžio profesinio rengimo centras Panevėžys Staniūnų g. 68
Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla Klaipėda J. Janonio g. 13
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla Vilnius Geležinio Vilko g. 16
Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras Vilnius Kalvarijų g. 159
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju