Mokymo programos
Sukirpėjo-konstruktoriaus Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 445054214
Kodas pagal ISCED: 42354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, turintiems vidurinį išsilavinimą
Baigimo sertifikatas: Profesinio mokymo diplomas
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 1 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Priimami asmenys turintys siuvėjo kvalifikaciją ir praktinio darbo patirtį.

Mokomasi bendrųjų (valstybinės kalbos kultūros ir specialybės kalbos, estetikos, kūno kultūros)ir specialybės (siuvimo technologijos, mašinų ir įrengimų, jų derinimo, audinių sukirpimo, konstravimo ir modeliavimo, specialaus piešimo, spalvų derinimo, madų ir stiliaus, kompiuterinės grafikos, žaliavų, figūros tipų nustatymo, modelių ir konstrukcijų parinkimo, puošybos elementų numatymo, matavimo ir drabužių dydžių nustatymo, vyriškų, moteriškų, vaikiškų drabužių detalių ir gaminių iš audinio, odos, kailių siuvimo ir medžiagų derinimo, drabužių ir jų defektų taisymo, darbo su individualaus ir pramoninio siuvimo mašinomis, buhalterinės apskaitos pagrindų, darbų saugos, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, ekonomikos ir verslo pagrindų) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios (21 savaitės) ir baigiamoji (8 savaičių) praktikos atliekamos mokyklų dirbtuvėse ir siuvimo įmonėse.
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

DARBO APRAŠYMAS
Sukirpėjas-konstruktorius ir modeliuotojas konstruoja drabužius, daro iškarpas ir kerpa vienetines arba daugiasluoksnes medžiagos dalis, kurios naudojamos drabužiams siūti. Nustato užsakovo figūros tipą ir pagal tai parenka tinkamą modelį, drabužio konstrukciją, modeliuoja lengvuosius ir viršutinius moteriškus, vyriškus ir vaikiškus drabužius, taip pat juos konstruoja pagal jau sukurtą modelį, gali atlikti ir siuvėjo darbus, primatuoja gaminį, sutartiniais ženklais pažymi defektus ir, esant reikalui, juos šalina, perdaro drabužį. Darbas kūrybinis. Sukirpėjas modeliuotojas dirba uždaroje patalpoje: siuvimo įmonėse, individualiose siuvimo ateljė, modelių namuose. Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės, kurioje dirba tipo, dydžio, nuo naudojamų įrenginių modernizavimo lygio. Darbo diena neterminuota. Gauti užsakymai privalo būti atlikti laiku, todėl tenka dirbti ir vakarais, ir poilsio dienomis.

PROFESINIAI GEBĖJIMAI
Sėkmingą sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo darbą lemia nusimanymas apie žmogaus figūrą ir jos ypatumus, matavimus, lengvųjų ir viršutinių drabužių kirpimo konstrukcijas, piešimo ir modeliavimo pagrindus. Labai svarbios asmeninės savybės kaip įgimti meniniai gabumai, kūrybingumas, laki vaizduotė, gebėjimas bendrauti, kantrumas ir atidumas. Taip pat gera fizinė ir psichinė sveikatos būklė: puikus regėjimas, gebėjimas jausti spalvas ir jas derinti, proporcijų jutimas, gera dėmesio koncentracija, judesių koordinacija . Šį darbą sunku dirbti turint regos sutrikimų (būtina skirti spalvas) taip pat esant sutrikusiai koordinacijai.

PROFESINĖS PERSPEKTYVOS
Sukirpėjo-konstruktoriaus ir modeliuotojo profesija reikalauja daug meniško, kruopštaus darbo. Perspektyvą turi kūrybingi, aukštos kvalifikacijos, gebantys realizuoti savo idėjas specialistai. Profesija labai palanki privataus verslo kūrimui. Iniciatyvūs šios profesijos atstovai gali kuri savo drabužių gamybos įmonę. Giminingos profesijos: drabužių modeliuotojas-konstruktorius, drabužių modeliuotojas, drabužių dizaineris, siuvėjas.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Viešoji įstaiga Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Kaunas Karaliaus Mindaugo pr. 11
Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla Kaunas V. Krėvės pr. 84
Telšių regioninis profesinio mokymo centras Telšių r. S. Daukanto g. 6B, Varniai
Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla Vilnius Geležinio Vilko g. 16
Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykla Klaipėda Puodžių g. 10
Ukmergės technologijų ir verslo mokykla Ukmergės r. Kauno g. 108
Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras Vilnius Didlaukio g. 84
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju