Mokymo programos
Avalynės Gamintojo Mokymo Programa
Valstybinis kodas: 211054201
Kodas pagal ISCED: 23354
Lygmuo ir/ar tipas:
Pagrindinis profesinis mokymas
Gamyba ir perdirbimas
Pakopa: Programos, skirtos asmenims, neturintiems pagrindinio išsilavinimo
Studijų forma/trukmė
Dieninė: 3 m.

Anotacija arba apibūdinimas

Programos tikslas:
parengti asmenybę, neabejingą savo šaliai, sugebančią patenkinti rinkos ekonomikos poreikius, gebančią planuoti savo būsimą veiklą, profesinius mokėjimus ir įgūdžius. Ugdyti palankius mokymosi, darbo, gamybinės veiklos motyvus ir poreikius, padėti orientuotis įvairiose gyvenimo situacijose, formuoti gamybinius santykius, siekti aukštesnės kvalifikacijos.

MOKYMO DALYKAI IR PRAKTIKA
Mokomasi bendrųjų (ekonomikos ir verslo pagrindų, informacijos technologijos, darbo teisės, ekologijos, civilinės saugos, dorinio ugdymo, estetikos, kalbos kultūros ir specialybės kalbos, pilietinio ugdymo ir kūno kultūros) ir specialybės (avalynės viršaus paruošimo technologijos, avalynės gamybos technologijos, žaliavų mokslo, gamybos įrengimų, braižybos, darbų saugos, rankinių ir mašininių siūlių siuvimo, detalių išpjovimo ir apdorojimo, lekalų gaminimo, medžiagų atpažinimo, parinkimo ir paruošimo, įrankių bei įrengimų paruošimo ir naudojimosi, įrengimų valdymo, pasikartojančių batviršių detalių surinkimo operacijų, avalynės kokybės nustatymo, defektų pašalinimo, avalynės pateikimo ir reklamos, saugaus darbo ir darbo vietos organizavimo, avalynės taisymo) dalykų bei praktinių gebėjimų.

Mokomosios praktikos (66 savaičių trukmės) ir baigiamoji praktika (15 savaičių trukmės) atliekamos mokyklos dirbtuvėse, odos galanterijos rūbų, baldų gamybos, avalynės gamybos ir taisymo įmonėse.

Pagal programos mokymo planą vykdomi mokymo programos baigimo kvalifikacijos egzaminai. Programos baigimo kvalifikacijos egzaminą nustatyta tvarka vykdo egzaminų komisija, kurią patvirtina Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Egzaminas susideda iš dviejų dalių: teorijos žinių ir praktinių įgūdžių įvertinimo. Remiantis jų rezultatais, suteikiama kvalifikacija ir išduodamas atitinkamas kvalifikaciją patvirtinantis dokumentas.

Šiaulių lengvosios pramonės mokyklos vyr.profesijos mokytoja Vytalija Kailiuvienė
Pasidalink Facebook'e

Kvalifikacijos aprašas

Įgyjamos kompetencijos.
1. sėkmingai baigęs avalynės gamintojo programą, įgis avalynės gamintojo kvalifikaciją ir kompetencijas:
- piešti odos gaminių eskizus, apibrėžti, nukopijuoti gaminio detales iš konstrukcinio brėžinio;
- iškirpti ir išpjauti gaminių detales;
- pažinti ir parinkti pagrindines ir pagalbines medžiagas;
- pažinti įrengimus ir suprasti jų veikimo principus;
- dirbti avalynės gamybos įrengimais;
- siūti įvairias siūles;
- susiūti avalynės detales;
- surinkti nesudėtingos konstrukcijos batviršius;
- užtraukti batviršius ant kurpalio;
- tvirtinti avalynės apačios detales;
- taisyti avalynę;
- atlikti avalynės apdailą ir kokybės kontrolę;


1. Darbo aprašymas
Avalynės gamintojas dirba galanterijos gaminių gamybos, avalynės gamybos ir taisymo įmonėse. Jis atsirenka pagrindines ir pagalbines medžiagas, išpjauna detales ir jas apdoroja, dirba rankiniais įrankiais ir valdo gamybos įrengimus, atlieka pasikartojančius darbo veiksmus (apdoroja detales, paklijuoja, susiuva, užtraukia ant kurpalio batviršius, paruošia pėdsaką padų tvirtinimui, tvirtina apačios detales, atlieka avalynės apdailą, atlieka kokybės kontrolę, nustato defektus ir juos pašalina, taiso avalynę).
Darbo sąlygos priklauso nuo įmonės įrengimo ir aprūpinimo techninio lygio.

2. Profesinės perspektyvos
Asmuo, įgijęs profesinėje mokykloje avalynės gamintojo kvalifikaciją, gali dirbti detalių supjovėju-sukirpėju, susiuvėju, gali surinkti nesudėtingus avalynės batviršius, užtraukti juos ant kurpalio, tvirtinti apačios detales, atlikti apdailą, taisyti ją. Iniciatyvus darbuotojas gali įsteigti savo verslo įmonę.
Kvalifikacija gali būti tobulinama savarankiškai ar stažuotėse.
Įstaigos, ruošiančios pagal šią mokymo programą
Pavadinimas Miestas/Savivaldybė Adresas
Šiaulių profesinio rengimo centras Šiauliai Gardino g. 4
Komentarai

Komentuoti gali tik registruoti Studijos.lt vartotojai

Aš jau esu ePasas.lt vartotojas  Tapti ePasas.lt vartotoju