Nepatvirtinti rašto darbai

Žmogaus likimas

Darbo dalykas
Dalyko potemė
Įkėlimo data
2010-10-25
Trumpas aprašymas
VILNIAUS KOLEGIJA Žmogus ir likimas Filosofijos referatas STUDENTĖ.......................................................................................................... 2005 11...
Aprašymas


VILNIAUS KOLEGIJA


Žmogus ir likimas
Filosofijos referatas

STUDENTĖ..........................................................................................................
2005 11 26
DĖSTYTOJA...........................................................................................................

Vilnius
2005


Turinys1. psl. Įvadinė dalis.
2. psl. Likimo problematiškumas.
3-4. psl. Žmogaus likimo sėkmės ir nesėkmės.
5. psl. Optimizmas, pesimizmas ir gabumai.
6. psl. Išvada.
7. psl. Naudota literatūra.


Įvadas


Šiame referate aš bandysiu paanalizuoti, kas yra žmogaus likimas, kas mums kliudo būti laimingiems? Pabandysiu paanalizuoti, kiek likimas priklauso nuo individualių žmogaus savybių, jo asmeninių bruožų ir vertybių. Šią temą pasirinkau, nes man pačiai įdomu, kaip laimingo gyvenimo siekis paveikia žmogaus gyvenimą ir likimą, ar nuo jo priklauso gyvenimo kokybė, kiek laimė svarbi žmogaus socializacijos procese.
Manau, kad kiekvienas žmogus nori būti laimingas, tačiau kaip sakoma nuo likimo nepabėgsi. Tad pamąstyti apie laimę šiandien svarbu kiekvienam, ir žengiančiam sėkmės keliu, ir tiems, kurie neišsivaduoja iš nepriteklių ir slogios nuotaikos. Lietuvių autorius B.Kuzmickas teigia, kad laimingumo ir nelaimingumo, kaip blogio ir gėrio, riba nebūtinai sutampa su linija, skiriančia turtą nuo neturto, sveikatą nuo neįgalumo. Ta riba eina per žmogaus dvasią, asmenybės vertybių, siekių akiratį. Todėl dažnai mes matome nelaimingą gerai besimokančią studentę, ar turtingą verslininką. Tarp išorinių sąlygų ir konkretaus žmogaus savijautos nesama tiesioginės priklausomybės.
Kalbant apie likimą mes negalime kalbėti, jog tai yra tik kas gera, gražu ar net stebuklinga. Bet dažnai juk mums nutinka nelaimės, neviltys, aptinka blogis, nutinka įvairūs nelaimingi atsitikimai, kurių mes išvengti negalime, tai tiesiog mūsų likimo dovana, neišvengiama aplinkybių eiga.
Visa tai susija ir su laime, kuri yra tikroji, intymioji žmogaus savastis, dažnai ir neabejotinas apsisprendimų ir veiklos motyvas. Todėl kalbėdami apie likimo-laimės temą, gilinsimės į žmogaus vidų, santykį su aplinka ir pačiu gyvenimu.
Atsiradusios naujovės neabejotinai pakeitė tikrovės suvokimą. Tačiau ar atitinka tikrovę neigiama daugelio žmonių reakcija į dabartinius pokyčius, į savo pačių gyvenimą. Kodėl vis dažniau išgirstame frazę, kad laimei šiandien nėra sąlygų, ir dėl to kaltas kažkas kitas. Kas lemia labiau- realūs sunkumai ar mūsų pačių nusiteikimai, kad nuvertėja žmogus, jo gyvenimas ir gyvybė?
Tikiuosi šis referatas padės atskleisti į daugelį mano iškeltų kalusimų.1.


Likimo problematiškumas

Kas tai yra likimas? Ar kiekvieno žmogaus pastangų tikslas yra pasiekti laimę? Likimą mes galime apibendrinti kaip nuo žmogaus priklausomų,
Kiti darbai