Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Nepatvirtinti rašto darbai
PLATONO “VALSTYBĖS” IDĖJOS IR “OLOS ALEGORIJA”
Darbo dalykas |
|
Dalyko potemė |
|
Įkėlimo data |
2010-10-25 |
Trumpas aprašymas
ĮŽANGA Graikų filosofas Platonas buvo vienas svarbiausių ir iškiliausių Antikos mąstytojų.Jis suformulavo svarbiausias Vakarų filosofijos, psichologijos, logikos ir politikos problemas bei idėjas. Platonas (427 – 347 m. pr. Kr.) –...
Aprašymas
ĮŽANGA
Graikų filosofas Platonas buvo vienas svarbiausių ir iškiliausių Antikos mąstytojų.Jis suformulavo svarbiausias Vakarų filosofijos, psichologijos, logikos ir politikos problemas bei idėjas.
Platonas (427 – 347 m. pr. Kr.) – dviejų garsiausių Atėnų giminių palikuonis. Paveldėtas aristokratiškumas lydėjo Platoną visą gyvenimą: jis su panieka žiūrėjo į prekybą, besaikį turtų vaikymąsi, į karus, kuriuose buvo siekiama prisigrobti vergų. Platonas buvo idealistinės filosofijos Europoje pradininkas. Iš stichinių ir panteistinių religijų ir filosofinių apmąstymų jis dialektinio mąstymo jėga sukūrė visa apimančią būties sistemą, “mokymą apie idėjas”. Platonas siekė išaiškinti iš kur ir kaip atsiranda pagrindinių žmogiškų vertybių: dorovingumo, teisingumo, išminties, grožio ir kitų supratimas. Į šiuos klausimus mąstytojas mėgino atsakyti dialogų forma parašytuose kūriniuose. Savo filosofinėje kūryboje jis akcentavo grožį ir gėrį, vartojo palyginimus, analogija, o pritrūkęs argumentų, nesivaržydamas pasitelkdavo fantaziją. Platono kūryba visais laikais susilaukdavo aukščiausių įvertinimų.
PLATONO “VALSTYBĖS” IDĖJOS IR “OLOS ALEGORIJA”
Valstybė – tai Platono veikalas nepasiduodantis jokiai klasifikacijai. Jos nepriskirsi nei moderniųjų visuomenės studijų, nei moderniojo mokslo nė vienai iš kategorijų. Joje paliesti ar išplėtoti bemaž visi Platono filosofijos aspektai, o jos temos tokios, jog galima teigti , kad ji aprėpia visą žmogaus gyvenimą. Joje kalbama apie gerą žmogų ir gerą gyvenimą, kuris Platonui, be kita ko reiškė gyvenimą geroje valstybėje, apie būdus jiems pažinti ir sukurti.
Platono veikalas “Valstybė” parašyta dialogų forma kaip ir daugelis jo veikalų. “Valstybę” sudaro X atskirų knygų kuriose Platonas pateikia savo valstybės idėją. Pamatinę valstybė idėją Platonas perėmė iš savo mokytojo Sokrato doktrinos, kad dorybė yra žinojimas. Platonui dorybė taip pat yra žinojimas ir reiškia, kad yra objektyvus gėris kurį reikia pažinti, ir kad jį galima pažinti racionaliu ar loginiu nagrinėjimu, o ne intuicija, spėlionėmis, ar tiesiog pasikliaujant sėkme. Gėris yra objektyviai realus, kad ir ką apie jį manytume, ir jį reikia įgyvendinti ne todėl ,kad to nori žmogus, o dėl to , kad jis yra gėris. Valios vaidmuo čia tik antrinis; ko žmonės nori priklauso nuo to, kiek jie įžvelgia gėrio, tačiau niekas nėra gėris vien dėl to, kad jie to nori. Vadinasi, žmogus, kuris žino – filosofas ar mokslininkas, - turėtų turėti sprendžiamąją galią valdžioje, ir tik jo žinojimas suteikia jam tokią teisę. Šis įsitikinimas sudaro visą ko pagrindą “Valstybėje”.
Platonas savo veikale “Valstybė” 7 –oje knygoje išdėsto savo idėjų, sielos, pažinimo teoriją.Tam jis pateikia savo garsųjį palyginimą, kuris vadinamas olos arba saulės alegorija. Platonas vaizduoja žmones, kurie gyvena požeminiame urve. Jie sėdi surištomis rankomis ir kojomis, matydami vien urvo sienas. Už jų stovi aukšta mūrinė
Kiti darbai
2008-10-28
Platonas
Platonas (gr. Πλάτων; 422-347 pr. m. e.) – graikų filosofas, gyvenęs Atėnuose. Platonas yra pravardė ("platus", "plačiapetis"), o tikrasis vardas - Aristoklas (gr. Αριστοκλής).
Neaprėžtai didėjančios funkcijos. Nykstamosios funkcijos. Nykstamųjų funkcijų savybės. Ribų skaičiavimo taisyklės. Funkcijų tolydumas. Skaičius e. Natūralieji logaritmai. Ribų skaičiavimo metodai. Pavyzdžiai. Pratimai. Klausimai ir užduotys. Uždavinių sprendimas MS Excel skaičiuokle.
2009-05-18
LKL žaidėjų duomenų bazė
Tai yra baigiamasis C++ programavimo kurso darbas, kurio metu reikia sukurti realiai veikiančią programą, kuri sugebėtų atlikti tam tikras funkcijas, tokias kaip: skaičiuoti vidurkį, rūšiuoti pagal atitinkamus pavadinimus, sudėti, atimti ir panašiai. Pagrindinėje formoje galimas pagrindinių duomenų įvedimas jų apdorojimas ir rezultato gavimas. Taip pat galutiniai rezultatai išsaugomi duomenų bazės lentelėse.
ĮVADAS
I. GAMINIO IR VERSLO ŠAKOS APIBŪDINIMAS
II. GAMINIO PAKLAUSA IR RINKOS APIBŪDINIMAS
III. VERSLO IDĖJOS ĮGYVENDINIMO IŠLAIDŲ STRUKTŪRA IR FINANSAVIMO ŠALTINIAI
IV. GAMINIO KAINOS DYDIS, PARDAVIMO BŪDAI IR PIRMOJO MĖNESIO PAJAMOS
IŠVADA
LITERATŪRA IR INFORMACIJOS ŠALTINIAI
Jonas Biliūnas savo apsakyme „Kliudžiau“ norėjo pavaizduoti svarbiausius humanizmo trūkumus: nesupratingumą ir šaltakraujiškumą kitai būtybei. Šie trūkumai ypač išryškėja šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame laikui bėgant jau neliko tolerancijos, pagarbos ir užuojautos vienas kitam.