Apklausa
Kokią specialybę rengiatės studijuoti?
Nepatvirtinti rašto darbai
TARPTAUTINIAI EKONOMINIAI SANTYKIAI: SAMPRATA, STRUKTŪRA, PROBLEMINĖS SRITYS
Darbo dalykas |
|
Dalyko potemė |
|
Įkėlimo data |
2010-10-25 |
Trumpas aprašymas
TURINYS ĮVADAS 1 1. TARPTAUTINĖS PREKYBOS POLITIKA 2 1.1. Tarptautinės prekybos politikos formos 5 1.2. Tarptautinės prekybos politikos priemonės 6 1.3. Tarptautinės prekybos reikšmė 8 1.4. Lietuva užsienio prekyboje 9 2. TARPTAUTINIS...
Aprašymas
TURINYS
ĮVADAS 1
1. TARPTAUTINĖS PREKYBOS POLITIKA 2
1.1. Tarptautinės prekybos politikos formos 5
1.2. Tarptautinės prekybos politikos priemonės 6
1.3. Tarptautinės prekybos reikšmė 8
1.4. Lietuva užsienio prekyboje 9
2. TARPTAUTINIS DARBO JĖGOS JUDĖJIMAS 11
2.1. Teorinės darbo jėgos migracijos priežastys 12
2.2. Darbo jėgos migracijos poveikis darbo jėgą eksportuojančiai šaliai 12
2.3. Socialinio kapitalo vaidmuo darbo jėgos migracijos sampratoje 13
2.4. Darbo jėgos migracija ir Lietuva 14
3. TARPTAUTINIAI VALIUTINIAI SANTYKIAI 14
3.1 Valiutos kursas ir režimai 14
3.2. Tarptautinės valiutos sistemos 15
3.3. Tarptautinės valiutinės operacijos 17
4.TARPTAUTINIS KAPITALO JUDĖJIMAS 17
4.1. Užsienio investicijų samprata 17
4.2. Tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje 18
5.TARPTAUTINĖ EKONOMINĖ POLITIKA 20
IŠVADOS 23
LITERATŪRA 24
ĮVADAS
Tarptautiniai ekonominiai santykiai – viena iš svarbiausių valstybių tarpusavio bendradarbiavimo formų, be kurių praktiškai neįmanomas sėkmingas bet kurios pasaulio valstybės gyvavimas. Pasaulio ekonomikai tapus globaliai, jos funkcionavimas visiškai neįsivaizduojamas be tarptautinių ekonominių santykių – tarptautinio darbo pasidalijimo, gamybos specializavimosi ir kooperavimosi, tarptautinės prekių ir paslaugų prekybos, tarptautinių sutarčių sistemos, reglamentuojančios ekonominius santykius bei tarptautinių finansinių ir ekonominių organizacijų. Tokiu būdu valstybės atsiribojančios nuo globalios ekonomikos tuo pačiu metu lieka pasaulio vystymosi pakraštyje.
Šio darbo tikslas - panagrinėti pagrindinius tarptautinių ekonominių santykių sąvoką apibrėžiančius elementus: tarptautinę prekybą, valiutinius santykius, darbo jėgos ir kapitalo judėjimą tarp šalių bei tarptautinės ekonominės politikos ypatumus. Remiantis literatūros šaltiniais, teorinė šios temos samprata bus papildyta praktiniais tarptautinių ekonominių santykių pavyzdžiais. Svarbiausiu aspektu, akivaizdžiai iliustruojančiu šios temos aktualumą, pasirinkta Lietuvos narystė Europos Sąjungoje.
1. TARPTAUTINĖS PREKYBOS POLITIKA
Pasaulinis ūkis – tai visų technologinių, informacinių, ekonominių, ekologinių ir kultūrinių ryšių visuma. Visi šie ryšiai atsirado tada, kai šalys pradėjo tarpusavyje prekiauti, t.y. kai imta siekti ekonominės naudos iš visuomeninio darbo pasidalijimo tarptautiniuose mainuose. Šiais laikais autarkinis – nepriklausomas nuo užsienio prekybos – ūkis praktiškai neegzistuoja, nes šalis pati negali pasigaminti prekių visiems jos gyventojų poreikiams patenkinti. Vadinasi, valstybė turi specializuotis tų prekių gamyboje, kurias jai apsimoka gaminti. Šiuo metu vis labiau pastebimi tampa tiek santykiniai, tiek absoliutūs atskirų šalių pranašumai tarptautiniame darbo pasidalijime. Tai sąlygoja keletas priežasčių. Norint atsakyti į šį klausimą, reikia
Kiti darbai
Kontekstai
Stoties aparatūrinės įrangos apžvalga. SM komutacijos moduliai. Tarpmodulinis komutacijos laukas. Stoties elektrinis maitinimas. Kontroliniai klausimai.
Personalo vadybos samprata, pradėta praktikuoti Vakarų šalyse 1980 metais, atskleidė naują požiūrį į organizacijoje dirbantį žmogų, jo indėlį į organizacijos veiklos rezultatus ir kartu naujas įmonės konkuravimo galimybes. Darbuotojas buvo pripažintas svarbiu siekiant įmonės verslo strategijos sėkmės ir kuriant jos konkurencinį pranašumą.
Galima teigti, kad sėkmingai besivystančios Lietuvos, bendros su užsieniu įmonės vis daugiau dėmesio skiria personalo vadybos problemoms. Ypač akcentuojamos darbuotojų kompetencijos ugdymo, karjeros, motyvavimo, atsakomybės problemos. Derinamas pažangus Vakarų šalių patyrimas su Lietuvoje susiformavusiomis tradicijomis ir aplinka, nes tik tokiu būdu užtikrinamas personalo vadybos efektyvumas.
Personalo vadyba yra svarbus veiksnys įmonės veikloje. Kad įmonės veikla būtų veiksminga reikia gerai išmanyti ir mokėti valdyti personalą, taip pat žinoti personalo turinį ir principus, kuriais vadovaujantis darbas įmonėje būtų efektyvus ir naudingas, darbuotojai būtų motyvuoti ir visus tenkintų įmonės rezultatai.
2009-05-26
Informacijos ir informatikos samprata
Informacija - tai žinios, kurias galime perduoti, priimti, įsiminti. Ją gauname iš aplinkos ir pasiekiame jutimo organais. Pvz.: suskamba durų skambutis - žinau, jog kažkas atėjo; perskaitę laikraštį sužinom, kas naujo pasaulyje ir t.t. Informatika - mokslas apie informaciją, jos perdavimą, kaupimą, saugojimą ir svarbiausia - apdorojimą. Informatika padeda suvokti kokius darbus ir kaip gali atlikti kompiuteris. Kompiuteris skirtas informacijai apdoroti.
2009-06-06
Teisinio reguliavimo mechanizmo samprata
Teisinis reguliavimas kaip socialinio valdymo instrumentas yra skirtas visuomeninių santykių tvarkymui, užtikrinant pozityvių subjektų interesų realizavimą. Šio proceso eigoje sutinkamos įvairiapusės kliūtys, kurios, laiku nepašalintos, sumažina teisinio reguliavimo efektyvumą. Kliūtimi galima laikyti tokį faktorių, kuris trukdo socialinių santykių tvarkymui ir veikia priešingai teisiniams tikslams bei principams. Kliūtys - tai naturalūs ir dirbtiniai sunkumai, barjerai, stabdantys pagal tam tikras priežastis valdymo procesą ir maišantys teisinių piliečių ir organizacijų interesų patenkinimą.