Nepatvirtinti rašto darbai

TARPTAUTINIS VALIUTOS FONDAS IR JO VEIKIMO PRINCIPAI. FONDO VEIKLA LIETUVOJE.

Darbo dalykas
Dalyko potemė
Įkėlimo data
2010-10-25
Trumpas aprašymas
TARPTAUTINIS VALIUTOS FONDAS IR JO VEIKIMO PRINCIPAI. FONDO VEIKLA LIETUVOJE. Įvadas 3 1. Tarptautinis valiutos fondas 4 1.1. Tarptautinio valiutos fondo...
Aprašymas


TARPTAUTINIS VALIUTOS FONDAS IR

JO VEIKIMO PRINCIPAI.

FONDO VEIKLA LIETUVOJE.

Įvadas 3
1. Tarptautinis valiutos fondas 4
1.1. Tarptautinio valiutos fondo įkūrimo istorija 4
1.2. Bretton Wood sistema.Dolerio standartas 4
1.3. Faktai apie TVF 7
1.4. Tarptautinio Valiutos fondo tikslai ir funkcijos 8
1.5. Iš kur TVF gauna pinigus 9
1.6. Kvotų sistema 9
1.7. Aukso atsargos 10
1.8. TVF kreditavimo pajėgumas 10
1.9. Skolinimosi sutartys 10
1.10. TVF lengvatų suteikimas ir nuolaidos skoloms 10
1.11. TVF pajamos ir išlaidos 11
1.12. TVF valdymas ir organizavimas 12
1.13. Kaip TVF remia Pasaulio ekonomikos stabilumą 12
2. Fondo veikla Lietuvoje 12
Išvados 28
Literatūra 31


Įvadas


Įsivaizduokite, kad jūs einate į renginį ir jums reikia pinigų. Jūs prieinate prie bankomato, įdedate savo kortelę į bankomatą, o jis išmeta ją atgal. Ekrane pasirodo užrašas – “Sąskaitos likučio nepakanka šiai operacijai atlikti”, t.y. jūsų sąskaita tuščia. Jūs nustembate, bandote dar sykį. Ir vėl tas pats. Gal negavote tikslios mėnesinės ataskaitos iš banko ar tiesiog pamiršote papildyti savo sąskaitą. Taigi jums teks skolintis iš draugo. Jums gali būti nepatogu prieš draugą, jūs nenorite jo apsunkinti, tada įsivaizduokite, kaip su tokia pačia problema susiduria šalys. Arba įsivaizduokite šią problemą pasauliniu mastu. Investuotojai, bankininkai, valstybių vadovai ir vyriausybės – visi jie nekenčia tokių situacijų taip pat ir stengiasi nuo jų pabėgti Valstybė, neturėdama naujausių duomenų apie savo šalies ekonominę būklę, gali papulti į bėdą (einamosios sąskaitos deficitas, aukšta infliaciją, valiutos devalvacija ir pan.), kurios padariniai turės įtakos ir kitoms šalims, su kuriomis ta valstybė glaudžiai susijusi finansine prasme.
Dėl tos pačios priežasties ir kilo idėja sukurti Tarptautinį Valiutos Fondą. Šio fondo pagrindinis darbas yra sekti, tirti Tarptautinio Valiutos Fondo narių ekonominę padėtį. Šis nuolatinis stebėjimas padeda išvengti bet kokių ekonominių krizių, kurių nepageidauja kitos šalys - šio fondo narės. Pasikeisdamos objektyvia, tikslia informacija, jos gali išvengti nepageidaujamų siurprizų tarptautinėje prekybos ir valiutų rinkose. Tarptautinio Valiutos Fondo reputacija ir sėkmė tiesiogiai priklauso nuo atviro pasidalinimo informacija.
Šiame darbe apžvelgiami Tarptautinio Valiutos Fondo įkūrimo tikslai, jo veikla, pagrindinės funkcijos. Atskiru skyreliu išskirta Fondo ir Lietuvos bendradarbiavimo raidos ir bruožų apžvalga.

1. Tarptautinis Valiutos fondas

1.1. Tarptautinio Valiutos fondo įkūrimo istorija.

Tarptautinis valiutos fondas buvo įkurtas 1945 metais, tikslu pagelbėti, skatinti pasaulio ekonomiką. Tarptautinio valiutos fondo būstinė randasi Vašingtone. Šis fondas daro įtaką net 184 valstybių vyriausybėms.
Tarptautinio valiutos
Kiti darbai