Referatai, kursiniai, diplominiai
Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai. Kalbėjimas.
Lietuvių kalba yra labai sena ir nepaprasta, įdomi tuo, kad buvo naikinama, tačiau išliko.
Kalba yra ryški tapatybės dalis. Kalbėjimo įskaita.
UNESCO
2013-04-10
Mūsų Lietuva tik mažas lopinėlis pasaulio žemėlapyje, bet mes galime didžiuotis nuostabiais ir nepakartojamais tūkstantmetinės kultūros šedevrais, nes tai mūsų protėvių ir žemės palikimas mums, siekiant priminti praeities svarbą. Deja, tik keletas jų yra pripažinti pasaulyje ir UNESCO organizacijos dėka garsinantys Lietuvos vardą jame.
Šis XXI amžius yra neatsiejamas nuo įvairių technologijų. Mes savo gyvenimo nebeįsivaizduojame be kompiuterio, interneto, kompiuterinių žaidimų, kurie vis dažniau ir dažniau tampa mūsų vienintelio laisvalaikio ptaleidimo būdu. Bet ar tai gerai?
Lietuvių kalbos kalbėjimo įskaita. Kažkada knyga buvo vienintelis žinių šaltinis, vienintelė pramoga. Žmonės mėgsta skaityti, nes knygos turi paslaptingas nematomas duris, už kurių yra nuostabus vaizduotės ir svajonių pasaulis. Tik reikia tas duris atverti ir drąsiai žengti į tą nuostabų knygų pasaulį. Knyga – tai žinių lobynas. Skaitymas nejučiomis teikia mums daug naudos. Niekas nesugeba..
PUPP kalbėjimas įvertintas max taškų,universalus, pritaikomas įvairiom knygom, spektakliam ar kitom kultūrinėm patirtim. Visiškai atskleista pateikta tema :)
PUPP kalbėjimo potemė, surinkta max taškų. Padės pasirinkus bet kurias potemes apie knygas, nes nagrinėjamos vertybės, kurias galima rasti knygose. Be to, parašyta labai šilta ir artima kiekvieno širdžiai tema, galima laisvai pakeisti knygų pavadinimus ;}
Aukšto lygio kalba, kitų kažkodėl originalia vadinama. Gautas maksimalus balų skaičius.
9. Radvilos Našlaitėlio laikais kelionės buvo varginančios, trukdavo labai ilgai ir visada turėjo labai konkrečius tikslus: piligrimystė, prekybos, studijų. Ką jūs manote apie šiuolaikines keliones, jų tikslus, per jas gaunamas žinias ir patirtį? Kalbėjimas šia tema.
Kita  2012 m. įskaitų kalbėjimo temos   (2 psl., 10,02 kB)
Kalbos įskaita
2012-10-16
Mano kalbėjimo potemė, už kurią gavau geriausią įvertinimą. Literatūra Pristatykite kelias fantastinės literatūros knygas. Argumentuotai paaiškinkite, kuo šios knygos jums patrauklios, kuo – ne. Planas • Įžanga. • Knygų apie Harį Poterį pristatymas. • Saulėlydžio sagos knygų pristatymas. • Knygos „Pabaisa“ pristatymas. • Apibendrinimas. Šaltiniai • www.vikipedija.lt • www.google.lt • Asmeninė patirtis. • Knygos.
2012m. lietuvių kalbėjimo įskaitos potemė "Kai kūrinys pavadinamas „klasikiniu“, patvirtinama jo estetinė vertė ir svarba literatūros procese. Ką jums reiškia „klasikos“ sąvoka, kuriuos literatūros kūrinio bruožus išskirtumėte kaip būtinus „klasikiniam“? Pagrįskite savo nuomonę konkrečiais pavyzdžiais."
Tarmės
2012-05-18
Tai 10 kl. kalbos tema tarmės, čia viskas rašoma apie šiauliškių tarmę, daug ir geros informacijos.
Šiais laikais žmonės turi daugybę informacijos šaltinių, tai: spauda, radijas, televizija. Viena iš populiariausių žiniasklaidos ir žmonių informavimo rūšių yra televizija. Ankščiau žmonės rečiau žiūrėdavo televizija,negu dabar. Ankščiau žmonės prisėsdavo prie televizoriaus tik noredami sužinoti naujienas kas vyksta jų šalyje ar pasaulyje,vaikai kaip ir dabar žiūrėdavo animacinius filmukus,tačiau jų turinys budavo netoks žiaurus kaip dabar.
2012 kalbos įskaita potemė - Kompiuteriniai žaidimai.
Monologas pagal 2012m. lietuviu kalbos kultūros temos potemę: Ką universiteto idėja reiškė anksčiau ir ką ji reiškia šiandien? Kaip universiteto samprata lemia kultūrą, kultūringumą?
10 kl. lietuvių kalbos iskaita Lietuvių kalbos istorija gali būti įdomi.
Lietuvių kalbėjimo įskaita 2012 metų. Tema: kultūra, potemė: ką manote apie televizijos vaidmenį ugdant visuomenę?
Kalbos rengimosi schema.
Šiais laikais žmonės gali naudotis įvairiais informacijos šaltiniais, tai: spauda, radijas, televizija, internetas, ar mobilusis telefonas. Viena iš populiariausių žiniasklaidos ir žmonių informavimo rūšių yra televizija. Tik atsiradus televizijai (1930 m.) buvo prognozuojama, kad pagrindinis televizijos vaidmuo- aktualiai ir gyvai perteikti plačiai visuomenei tai, kas šiuo metu vyksta realiame pasaulyje. Laikui bėgant televizija gavo pripažinimą ir tapo plačiai žiūrima visame pasaulyje. Šiuolaikinę televiziją galime suskirstyti į teikiančią informaciją ir pramoginę. Tačiau vis dažniau susimąstome, ar šių dienų televizija yra informatyvi ir ūgdanti visuomenę, ar tai tik pasipelnijimo šaltinis?
lietuvių kalbos potemė, kalbos 7, Kompiuterio išradimas.
Savanorystė
2012-04-19
Kas yra savanorystė ir savanoriškas darbas? Šiuo metu pasaulyje yra daug veikiančių savanoriškų organizacijų. Dovanojimo kultūra mūsų visuomenėje yra labai vertinama. Atsižvelgiant į dabartinę Lietuvos padėtį, nedarbas ir visokiausios krizės, galimybė padėti kitiems yra puikus pavyzdys, kaip žmogus sugeba nepalikti kito žmogaus bėdoje.
Iš šios kalbos gavau maksimalius balus. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite Mandagumas – viena iš svarbiausių žmogaus savybių. Tai geras išsiauklėjimas, dėmesingumas, jautrumas kitiems, tolerancija, taktas, korektiškumas. Mandagumas išreiškiamas balso intonacija, veido išraiška, žodžiais. Kiekviena pasaulio tauta turi savų mandagumo tradicijų ir papročių, kurių ji laikosi ir pageidauja, kad ir kiti laikytųsi. Tačiau daugelis atvykėlių nežino šių tradicijų ir jas pažeidžia, taip įžeisdami tos tautos žmones, net nesuprasdami to. Tad aš ir norėčiau jus supažindinti su įvairiomis mandagumo tradicijomis apie kurias daugelis net nenutuokiame.
Lietuvių įskaitos kalba įvertinta dešimtuku. Įžanga: Kuo toliau, tuo labiau mus visus valdo technikos pažanga: ir vaiką, nesitraukiantį nuo kompiuterio, ir technofobą, bijantį įsijungti kasetinį magnetofoną. Sistemos ir įrengimai apraizgė visas gyvenimo sritis. Per praėjusį šimtmetį žmonės išgyveno vis didėjančią mechanizaciją, elektrifikaciją ir masinę gamybą. Kasdieninį žmonių gyvenimą pakeitė transporto ir ryšių technologijos, kaip antai: automobiliai, radijas, telefonai, ryšių palydovai ir televizija. Skaitmeninė revoliucija keičia švietimą, prekybą, pramogas ir mediciną, o ateityje darys dar didesnę įtaką, kadangi kompiuteriai taps vis „protingesni“. Kompiuterio išradimas padarė didelius pasikeitimus visuomenėje, tačiau klausimas: kaip tai veikia lietuvių kalbą, domina daugumą.
Darbas yra geras, užima 5 min. kalbėjimo, vertas aukšto įvertinimo! Dar Vytauto laikais lietuviai buvo vadinami tik vardais . Senovėje, kada žmonės mažai tarp savęs bendravo, jie gyveno mažomis grupelėmis, būreliais, ir pavardės jiems buvo nereikalingos.: vienam kito atskirti užtekdavo ir vardo. Bet jau XIV amžiuje Lietuvoje pamažu pradeda rastis ir pavardės. Šiandien kiekvienas turime savo vardą ir pavardę. Pavardę gauname nuo gimimo ir sunkiai įsivaizduojame, kad buvo laikai, kai žmonės pavardžių visai neturėjo. Be pavardžių šiandien beveik neįmanoma išsiversti. Dėl įvairiausių priežasčių pasaulio tautų pavardės yra skirtingos ir įvairios.
Tikriausiai visi yra matę, ar bent jau girdėję apie per televiziją rodytą projektą „Lietuvos garbė“. Šiame projekte, už kilnius darbus ir drąsą pagerbiami ir apdovanojami paprasti šalies žmonės bei užsienyje gyvenantys lietuviai. Man atmintyje labiausiai įstrigo vienas apdovanojimas, kurio metu buvo apdovanotos dvi moterys už tai, jog padėjo priimti gimdymą vidurį miesto ant šaligatvio.
Paaiškinkite moterų lietuviškų pavardžių darybos dėsnius ir aptarkite pavardžių trumpinimo reiškinį. Kokia jūsų nuomonė apie pavardžių trumpinimo madą?