Referatai, kursiniai, diplominiai
Fantastinės knygos lavina jauno žmogaus mąstymą, įtraukia į siužetą, leidžia pamiršti viską aplinkiu. Man šio žanro knygos yra tarsi atotrūkis nuo realybės, mus supančio gyvenimo. Kiti knygų žanrai būna pernelyg nuspėjami, istorinės knygos nuobodžios, mokslinės knygos dažniausiai parašytos ne itin patraukliu stiliumi.
Pavardė
2013-01-29
Kalbėjimo įskaita tema apie pavardes (pradžia - iš Vikipedijos)
Pirmieji dokumentiniai filmai Lietuvoje buvo pademonstruoti Vilniuje 1897 m. Dokumentinės kronikos apie“ Lietuvą prieš pirmąjį pasaulinį karą“, kurį yra nufilmavę lietuviai. 1921 m. kino kronika pradėta kurti ir filmuoti Lietuvoje, o reguliariai rodyta kino teatruose nuo 1932 m. Ketvirtajame dešimtmetyje pasirodė ir pirmieji lietuviški dokumentiniai filmai. Nors pasaulyje žiūrimiausi yra lengvo turinio filmai, tokie kaip Karloso Saldanhos sukurta komedija ,,Ledynmetis'' ar Džiordžo Milerio ,,Linksmosios pėdutės“, tačiau šie filmai yra vienadieniai ir niekada nepelnys tokio pripažinimo kinomanų bendruomenėje, kokį yra pelnę Lietuvių režisierių dokumentiniai filmai, nes juose mažai kalbama apie amžinąsias vertybes, jų puoselėjimą. Paradoksalu, bet Lietuvos režisierių filmai, kurie neranda žiūrovo net Lietuvoje, pelno pripažinimą pasaulyje už amžinųjų vertybių atskleidimą, bei gauna apdovanojimus įvairiuose festivaliuose, tokiuose kaip Jaunojo kino forumas Berlyne ar Tarptautinis Ženevos kino festivalis Šveicarijoje. Taigi, kyla klausimas, kokie kriterijai lemia gana didelį lietuviško filmo pasisekimą pasaulyje. Pirmiausia, lietuviški dokumentiniai filmai išsiskiria iš pasaulinio konteksto lėtu ritmu, paveldėtu iš senojo lietuviško kino, taip pat savo problematika, temos svarba, minčių gilumu. Nors kartais, lietuvių režisierių filmai neatspindi tikrojo lietuviškojo filmo plano...
Kaip apie gėrio ir blogio kovą kalbama šiuolaikinėje kultūroje. Argumentuokite savo požiūrį.Įvertintas aukščiausiu balu, tik tiek kad vietoj spektaklio dabar galėčiau panaudoti knyga Gėtės "Faustą"
Pristatykite 3 iškiliausias Lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjus, sulaukusius pasaulinio pripažinimo. Aptariami: Čiurlionis, Marcinkevičius, Sauka.
2011m lietuviu kalbos įskaitos tema 10kl: Lietuvoje kasmet skiriamos Nacionalinės premijos kultūros ir meno kūrėjams. Atskleiskite Nacionalinės premijos svarbą ir naudą tautos ir valstybės pažangai.
Dažnai literatūroje kalbama apie meilę. Remdamiesi konkrečiais kūriniais pasvarstykite, kokia meilės samprata dažniausia lietuvių literatūroje.
Literatūra 1.Sudarykite knygų paaugliams penketuką ir pagrįskite savo pasirinkimą PUPP 2011m.
knygų penketukas
2012-03-25
darbas 10kl įskaitai
tarmes
2012-03-22
Kalba 1. 2011 m. paskelbti tarmių metais.Ką žinote apie tarmių tyrinėjimus ir jų svarbą kalbai? Tarmė-kurios nors kalbos rūšis, vartojama tam tikroje geografinėje teritorijoje.Ji yra visavertė kalbinio bendravimo sistema turinti savo žodyną ir gramatiką. Mokslas, tiriantis tarmes, vadinamas dialektologija, o tarmių tyrėjai-dialektologai. Tarmes svarbu tirti kalbos, praktikos sumetimais: jos yra neišsenkamas šaltinis bendrinei kalbai tobulinti, visų pirma žodynui gausinti. Todėl Etninės kultūros globos taryba siekdama, kad gyvoji tarmių tradicija ir jos puoselėjimas Lietuvoje būtų suvokiama kaip vertybė, kaip nacionalinės tapatybės ir pilietiškumo išraiška, 2010 m. sausio 12 d. nutarė siekti, kad 2011 metai būtų paskelbti Tarmių metais, kurių tikslas – puoselėti ir saugoti tarmę kaip gyvąją tradiciją ir pakelti tarmės prestižą. Lietuviai, kaip ir bet kurios kitos tautos nariai, ne visi vienodai kalba. Įvairiose krašto vietose yra pastebima daug visokių nukrypimų nuo literatūrinės (bendrinės) kalbos normų. Vienur tie nukrypimai nežymūs, kitur jų yra tiek daug, kad tarmiškai kalbantį žmogų sunku, o kartais net ir visai neįmanoma suprasti. Tarmės viena nuo kitos skiriasi ne tik savo žodynu ,bet ir fonetika ,morfologija ,net sintakse . Kiekviena tauta turi daugiau ar mažiau tarmių ir patarmių. Tarmės yra kalbos istorinės raidos produktas. Jos atsiranda dėl to, kad kalba įvairiose vietovėse kinta labai nevienodai: vienoje kalbos ploto dalyje atsiranda vienokių, kitoje – kitokių naujovių. Tuose plotuose, kurių kalba patiria daugiau įvairių pakitimų, ilgainiui susiformuoja atskiros tos pačios kalbos atmainos – jos ir vadinamos tarmėmis. Kur tik kalboje yra tarmių skirtumų, ten ilgesnį ar trumpesnį laiką buvo kokia nors kliūtis žmonėms bendrauti: gamtinė (upė, ežeras, bala, miškas), politinė (valstybės siena), administracinė (gubernijų, apskričių, parapijų, dvarų ribos).
11-m 9 poteme
2012-03-11
Tiesiog geras rasinys
Lietuvių kalbos kalbėjimo įskaita tema: Sudarykite knygų paaugliams penketuką ir pagrįskite savo pasirinkimą.
Lietuva, nors ir maža šalis, bet gali didžiuotis savo meno kūrėjais. Šiandien norėčiau pakalbėti apie Vaizduojamo meno kūrėjus. Šio meno kūriniams būdingi sąlygiški tikrovės vaizdai. Tai kuriniai kuriuos galime net tik pamatyti, pajausti, bet ir paliesti. Jie neturi praktinės, buitinės paskirties. Terminas „dailė“ šiais laikais darosi per siauras apibrėžti gausius šiuolaikinio meno reiškinius ir dėl to daug kur jis pakeičiamas platesne „vaizduojamojo meno“ sąvoka. Taigi savo kalboje stengsiuosi paaiškinti kas yra vaizduojamasis menas, kuo jis naudingas ir papasakoti apie kelis Lietuvos garsiausius kūrėjus.
Ką manote apie religijos reikšmę Lietuvos kultūrai praeityje ir dabartyje? Pagrįskite savo nuomonę kultūrologų darbais. Argumentuotas kalbėjimas, tinkantis dvyliktokui.
Etika  2011 m. įskaitų kalbėjimo temos   (1 psl., 12,17 kB)
12 klasės kalba: Ar romaną visada įdomiau skaityti nei apsakymą ar novelę
Unesco sutartines
2011-05-03
Lietuviu Kalbos Kalbejimo Egzaminas. I UNESCO paveldo sarasa siais metais itrauktos lietuviskos sutartines. Atskleiskite ka zinote apie siu dainu unikaluma ir verte
Klabos tema. 6 potemė.
Šeima – tai unikali socialinė grupė, susidedanti iš šeimos narių : drauge gyvenančių tėvų ir vaikų, kartais ir kitų giminaičių , pagrįsta santuoka arba kraujo ryšiais. Jos nariai tvarko bendrą ūkį , o tarpusavio santykius grindžia dorovine atsakomybe , savitarpio supratimu ir pagarba. Tačiau, neretai susiduriama su šeimos problemomis: meilės nebuvimu, nesupratingumu bei nepagarba. Tada iškyla šeimos problematika- problemų visuma. Šeimos problematika vyrauja XXa . pradžioje lietuvių rašytojų Šatrijos Raganos bei Žemaitės kūryboj. Taigi norėčiau pagrįsti šį teiginį konkrečiais šių rašytojų kūriniais.
Lietuviu kalbos iskaitos poteme apie anglu kalbos plitima pasaulyje, gautas ivertinimas-10
Tema: Kalba. Potemė: 10. Anot filosofo Arvydo Juozaičio, kalba susaisto žmogų su žmogumi, o gyvuosius – su mirusiaisiais ir ateinančiaisiais. Paaiškinkite, kaip suprantate tokią kalbos galią.
Literatura 9. Nuo Antikos laikų tragedijose kalbama apie individo ir visuomenės santykius bei nuolatinę jų įtampą, apie aistras, kurioms žmogus neatsispiria. Pagrįskite arba paneikite šį teiginį konkrečiais literatūros pavyzdžiais.
Lietuviu kalbos 2011 metu kalba. tema - kalba. poteme 6. gavau 10 :D 6. Kalbotyros mokslo atstovas Deividas Kristalas teigia: „Pabandykite įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu anglų kalba ir toliau plistų kaip iki šiol. Galbūt kada nors tai būtų vienintelė kalba, kurios reikėtų mokytis, o jei taip nutiktų, tai būtų didžiausia pasaulį kada nors ištikusi nelaimė.“ Ar pritartumėte šiai minčiai? Argumentuokite savo požiūrį.