Straipsniai

2009-08-31

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia naujus mokslo metus visose šalies mokyklose pradėti pilietiškumo pamoka, skirta Baltijos kelio 20-mečiui paminėti.

2009-08-28

Nuo rugpjūčio 27 d. iki spalio 4 d. studentai gali registruotis valstybės remiamoms paskoloms gauti. Valstybės remiamas studentiškas paskolas administruoja Valstybinis mokslo ir studijų fondas. Registracija vykdoma internetu: http://www.vmsfondas.lt . „Vyriausybei inicijavus valstybės remiamų paskolų sistemą, galimybės teikti studentams lengvatines paskolas padidėja 6 kartus, - sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. - Kurdami valstybės remiamų paskolų sistemą siekiame, kad plėstųsi studijų prieinamumas”.

2009-08-28

Švietimo ir mokslo ministerija atlieka savo „namų darbus” – modernizuoja studijų ir mokslo sistemą, tvarko įstatyminę bazę, skiria lėšas – kad aukštosios mokyklos, dėstytojai, studentai turėtų visas galimybes siekti aukštos studijų ir mokslo kokybės ir kviečia visas suinteresuotas grupes dirbti kartu dėl kūrybingos, iniciatyvios, inovatyvios žinių Lietuvos. Rugpjūčio 27 d. vykusioje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pristatė svarbiausias mokslo ir studijų reformos aktualijas.

2009-08-27

Valstybė kompensuos studentų paskolų palūkanų dalį, viršijančią 5%, tačiau palūkanas reiks pradėti mokėti dar studijų metais.

2009-08-27

Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą dengti palūkanas, viršijančias 5 proc., valstybės remiamoms paskoloms, kurios bus išduotos mokesčiui už studijas sumokėti. 5 proc. viršijanti palūkanų dalis bus kompensuojama tik studijų metu. Šiais metais palūkanas numatoma kompensuoti iš valstybės biudžeto lėšų, o ateinančiais metais – ir iš ES struktūrinių fondų. Sprendimas kompensuoti palūkanas priimtas siekiant sudaryti studentams palankesnes paskolų studijų kainai sumokėti sąlygas ir padidinti studijų prieinamumą.

2009-08-27

Nuo 2009 m. rugsėjo 1 d. šalies aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios pakopų ir vientisųjų studijų studentams galės būti mokamos skatinamosios ir socialinės stipendijos.

2009-08-25

Dar pernai rugsėjį, kai žmonės džiaugėsi nemenkais uždarbiais, visi šalies pradinukai kone per prievartą mokyklose buvo maitinami nemokamais pietumis. Šįmet tebėra neaišku, ar lėšų nuraminti gurgiantiems pilvams užteks bent jau į mokyklas sugrįšiančioms labiausiai nepasiturinčių tėvų atžaloms.

2009-08-24

Studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS) kritiškai vertina ketinimus šių studijų metų pradžioje socialines stipendijas skirti tik valstybinių aukštųjų mokyklų studentams, studijuojantiems nemokamai. Kritiškos LSS reakcijos taip pat sulaukė kiti Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) siūlomi iki šiol galiojusio Vyriausybės nutarimo pakeitimai.

2009-08-21

Bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas sistema turėtų būti tobulinama, valstybės finansavimas atskiroms studijų sritims - peržiūrimas, valstybės remiamos paskolos studentams - teikiamos lanksčiai. Paskolos studijų kainai susimokėti bus teikiamos tiems studentams, kurie nepateko į valstybės finansuojamas vietas, o į paskolą pragyvenimui galės pretenduoti visi norintys studentai.Tokios pagrindinės išvados prieitos per Lietuvos studentų sąjungos (LSS) rugpjūčio 18 d. sostinėje surengtus Akademinius pusryčius.

2009-08-20

Trečiadienį, rugpjūčio 19 d., Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pranešė, kad Vyriausybė ketina iš valstybės biudžeto lėšų kompensuoti dalį studijų paskolų palūkanų. „Kaip aukštojo mokslo reformą kuruojantis ministras, pasitaręs su Vyriausybės vadovu ir finansų ministre, inicijuoju atitinkamo Vyriausybės nutarimo pakeitimus, kad jame būtų įtvirtinta galimybė valstybės lėšomis kompensuoti lengvatinių studijų paskolų dalį, viršijančią 5 proc. Tai nuoseklus žingsnis, sekantis po derybų su bankais rezultatų paskelbimo“, - spaudos konferencijoje sakė G. Steponavičius.