Straipsniai
Atgal
Kolegijų specialybių populiarinimui - tūkstančiai litų
2009-12-15

Trylikai kolegijų, tarp kurių - Klaipėdos valstybinė kolegija ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskirstė dalį per 2009 m. priėmimą neišnaudotų koleginių studijų krepšelių lėšų - 762 tūkst. Lt, kurie bus panaudoti valstybės poreikiams svarbių studijų krypčių populiarinimui.


Už šias lėšas kolegijos rengs informacines kampanijas, jų metu moksleiviai galės susipažinti su technologijos mokslų ir kitomis nepopuliariomis, bet darbo rinkai reikalingomis koleginėmis studijomis.

Konkursai ir ekskursijos

Klaipėdos valstybinė kolegija visą šią savaitę populiarins technologijos (inžinerijos) ir biomedicinos mokslų sričių programas. Vyresniųjų klasių moksleiviams bus surengti praktiniai užsiėmimai kolegijos Technologijų ir Sveikatos mokslų fakultetų laboratorijose, arčiau supažindinantys su juos dominančia specialybe.

Taip pat moksleiviai galės dalyvauti statybos, automobilių techninio eksploatavimo, želdinių ir dizaino, maisto produktų technologijos, vežimo kelių transportu technologijos ir verslumo konkursuose bei ekskursijose į kolegijos socialinių partnerių įmones.

Seminaras pedagogams

Vyresniųjų klasių moksleiviai laukiami ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM). Anot mokyklos atstovų, pagal iš anksto suderintą laiką moksleivių ekskursijos, kurių metu ne vienas jaunuolis susivilioja jūrinių specialybių studijomis, čia vyksta kiekvieną mėnesį.

Tiesa, LAJM akys krypsta ne tik į mokinius - įgyvendindama ŠMM remiamą programą, praeitą savaitę mokykla surengė seminarą "Pažink jūrininko karjerą" bendrojo lavinimo mokyklų profesinio informavimo darbuotojams, kurių patarimai neretai lemia jaunuolių apsisprendimą dėl studijų.

Į renginį susirinko 39 pedagogai iš visos Vakarų Lietuvos - Klaipėdos, Šiaulių, Telšių, Naujosios Akmenės, Tauragės, Palangos, Veiviržėnų, Šilutės, Nidos, Kelmės, Platelių ir kitų miestų bei miestelių.

Jiems pristatytas Lietuvai strateginiu požiūriu svarbus jūrų verslo sektorius. Su pedagogais bendravo jūrų verslo įmonių vadovai, jūrininkai, buvę ir dabartiniai LAJM studentai.

Su jūrų verslo ypatybėmis ir galimybėmis seminaro dalyvius supažindinti buvo patikėta Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdančiajam direktoriui Gintautui Kutkai.

Pedagogai informuoti apie jūrininkų rengimo specifiką ir reikalavimus, profesinės karjeros galimybes. Įdomų pasakojimą apie LAJM studentų praktiką, atliekamą jūroje, apie nepamirštamus jos įspūdžius parengė ketvirto kurso studentas laivavedys Valerij Blakunov. Žinoma, svečiams parodytas ir LAJM pasididžiavimas - modernios laboratorijos ir šiuolaikiniai elektroniniai treniruokliai.

Seminaro dalyviai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti į AB DFDS LISCO keltą "LISCO Patria": pedagogai bendravo su įgula, užlipo į kapitono tiltelį, leidosi į mašinų skyrių.

Renginio, skirto užmegzti glaudesnius ryšius tarp mokyklos, aukštosios mokyklos ir darbdavio, organizatoriai tikisi, kad pedagogams įspūdžių pakaks, ir grįžę į savo mokyklas jie turės ką papasakoti moksleiviams.

Laima ŠVEDAITĖ,
Dalia BIKAUSKAITĖ

Komentarai