Straipsniai
Atgal
Abiturientai Kaune nepasirengę brandos egzaminams
2010-01-18

Diskutuojant su abiturientais daugiau nei penkiolikoje Kauno miesto mokyklų paaiškėjo, jog didžioji dalis moksleivių nėra pasirengę brandos egzaminams ir net nežino, kurias mokomųjų dalykų patikras ketina rinktis. Tokią situaciją atskleidė rugsėjo, spalio ir lapkričio mėnesiais organizuotų korepetitorių centro „Lector PRO“ atstovė Skaistė Jasevičiūtė, kuri lankėsi vidurinio lavinimo mokyklose, rengdama diskusijas su dvyliktokais - būsimų studijų, papildomų mokytojų bei artėjančių egzaminų klausimais.


„Dažniausiai aktų salėse susirinkdavo kone visi mokyklos abiturientai, o kai kuriose mokyklose ir vienuoliktokai. Paklausus apie artėjančius egzaminus – pasigirsdavo aimanos, neva mokiniai nepatenkinti nauja egzaminų tvarka ir nebežino kokius egzaminus rinktis. Apie būsimas studijas kalbėta nenoriai, svarbiausias kriterijus kainos – rugsėjį pasitiksiančios įstojusius jaunuolius.“ – kalbėjo S. Jasevičiūtė.

Neišlaikius egzamino – proga atrasti save
Anot Švietimo ir mokslo ministerijos, absoliuti dauguma studentų pateks į tas studijų sritis, kur krepšelis svyruoja nuo 3361 iki 7922 litų per metus, universitetuose studijos kainuos brangiau – nuo 4031 Lt (humanitarinių, socialinių mokslų studijos) iki 18854 Lt (transporto inžinerijos (pilotai), muzikos studijos). Tačiau, švietimo ir mokslo viceministro Vaido Bacio teigimu pakartotinės sesijos nerengimas išeis į naudą savo pašaukimo neradusiems abiturientams: „Užsienyje įprasta, kad baigę mokyklas jaunuoliai iš karto nestoja į universitetus. Jie leidžia sau susivokti, ko nori. Galbūt ir mūsų abiturientams nesėkmė taps proga paieškoti savęs“, - kalbėjo V. Bacys.

Permainos gąsdina abiturientus
Kaunietė Justina L. šiais metai rengiasi baigti mokyklą su trimis egzaminais, kurie turėtų atverti jai duris į „Lietuvos karo akademiją“. Mergina baiminasi, jog kone perpus sumažėjus vietoms (iš 54 liko 30) – įstoti bus sunkiau. “Visuomet gerai mokiausi, tačiau paskutiniais metais ėmiau lankytis pas papildomus mokytojus, nes sunkėjant egzaminams nemanau, kad aukštus balus pasieksiu tik savo jėgomis” – teigė mergina, lankanti istorijos ir anglų papildomas pamokas. Užmojai stoti į karinę specialybę įgalina merginą rengtis patikrai itin atsakingai, tad abiturientų šventės Justinos nedomina: “Išsilavinimui tampant prabanga į įvairias šventes ar pasisėdėjimą su draugais žiūriu atsainiau, turiu pasirinktus egzaminus išlaikyti kuo geriausiai – atviravo abiturientė.

Negausi diplomo – prarasi metus
Dvyliktokas Vytautas Š. neturi laiko rengtis egzaminams, vaikinui trukdo muzikos bei tautinių šokių užsiėmimai: „Netikiu, jog įveiksiu valstybinio egzamino keliamus reikalavimus, bijau, jog gali tekti iki perlaikymo laukti metus ir stoti mokytis vėliau, nei bendraamžiai. Nei tėvai, nei mokytojai, nei draugai dėl to „nepaglostys“ – teigė Vytautas, jo nuomone, mūsų šalyje iki vakarietiško požiūrio, jog po mokyklos yra įprasta dirbti ar keliauti – dar toli, į negavusį atestato jaunuolį žiūrima pašaipiai: „Neišlaikius egzaminų, turėčiau tapti mokyklos bendruomenės „linksniuojamu“ blogu pavyzdžiu, o ir darbdaviai neturėtų noriai priimti nieko nebaigusio vaikino, tad ką veikti ištisus metus? – nerimauja Vytautas Š.

Korepetitorių centrai taikys nuolaidas
Vienos korepetitorių paslaugas teikiančios įmonės vadovas Mantas J. žada taikyti dideles nuolaidas šiemet neišlaikiusiems ir brandos atestato negavusiems abiturientams: „Norėtųsi, kad mokiniai sistemingai rengtųsi egzaminams ir papildomai gautą metų pertrauką išnaudotų spragų, pakišusių koją egzamino metu, įveikimui“ – kalbėjo Mantas J., linkėdamas sėkmės šiais metais mokyklos duris užversiantiems moksleiviams.


Informacija parengta remiantis organizacijos  duomenimis

Foto
Komentarai