Straipsniai
Atgal
Aukštąją mokyklą siūloma rinktis ne pagal reklamą
2010-02-04

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) pataria stojantiesiems, kokių klausimų reikia klausti ir kokios informacijos reikalauti iš aukštosios mokyklos renkantis studijas. Svarbiausi studentams rūpimi klausimai gauti apibendrinus tyrimų, kurių metu aukštųjų mokyklų studentai iškelia įvairaus masto problemas, duomenis.


Remiantis pasikartojančiais studentų atsakymais visiems besirenkantiems studijas siūloma pasidomėti kiekvienos aukštosios mokyklos dėstytojų kompetencijos rodikliais bei kompetencijos kėlimo ir dėstytojų darbo metodikos atnaujinimo galimybėmis, tarptautinių mainų ir stažuočių bei įsidarbinimo pagal įgytą išsilavinimą statistika, apeliacijų teikimo tvarka bei realių studento naudai išspręstų apeliacijų skaičiumi. Taip pat svarbu domėtis dėstytojų neformalaus bendravimo su studentais tradicijomis, studentų bendros savijautos aukštosios mokyklos bendruomenėje įvertinimu bei aukštosios mokyklos administracijos santykiais su studentų atstovybe.

„Aukštojo mokslo reformos metu labai svarbu nepasimesti bei gauti tikslingą ir reikiamą informaciją, leidžiančią teisingai pasirinkti studijas. Valstybė nebesprendžia, kiek ir kokių specialistų reikės Lietuvai po kelių metų, tad ši atsakomybė tenka patiems stojantiesiems. Studijų mugė suteikia progą pažinti aukštąsias mokyklas ne vien iš reklaminio pobūdžio leidinių, bet ir realiai bendraujant su aukštųjų mokyklų atstovais, studentais bei studentų atstovybių nariais, kurie gali papasakoti apie tikrą ir nepagražintą situaciją kiekvienoje aukštojoje mokykloje“, - sako LSAS prezidentas Arūnas Mark.

LSAS taip pat primena iš kiekvienos aukštosios mokyklos reikalauti informacijos, kurią yra privaloma teikti visuomenei pagal Mokslo ir studijų įstatymo 41 straipsnio 2 dalį:
“2. Aukštoji mokykla turi nuolat interneto tinklalapyje ir kitais būdais viešai skelbti tikslią kiekybinę ir kokybinę informaciją apie studijų programas, suteikiamas aukštojo mokslo kvalifikacijas, mokslo (meno) veiklą, įsivertinimo rezultatus, studentų, absolventų ir kitų suinteresuotų šalių nuomonę apie studijų kokybę, pripažintų institucijų atliktus aukštosios mokyklos veiklos vertinimus, absolventų karjeros rodiklius, taip pat gali skelbti kitus duomenis, kurių reikia visuomenei informuoti apie studijas.”

LSAS pataria aukštąją mokyklą ir studijas joje rinktis ne pagal gražesnę reklamą ar garsesnį pavadinimą, o pagal tai, kokios kokybės studijas ji siūlo ir tai, kokias ateities perspektyvas tos studijos užtikrins.

Foto
Komentarai