Genetika
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2012-07-09 21:58:17 | Nuoroda

 Sveiki, norėčiau paklaust, kuo skiriasi LSMU medicininė ir veterinarinė genetika nuo VU genetikos?

Žinutė parašyta: 2012-07-10 00:22:31 | Nuoroda
Kervy rašė:

 Sveiki, norėčiau paklaust, kuo skiriasi LSMU medicininė ir veterinarinė genetika nuo VU genetikos?

 

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-07-10 02:22:20 | Nuoroda

Apie VU genetiką galiu papasakoti, kas domina, studijuoju čia. Tačiau su LSMU palyginti negaliu, apie aną studijų programą nieko nežinau ir atsiliepimų negirdėjau.. 

Žinutė parašyta: 2012-07-10 17:05:28 | Nuoroda

 Ir kaip, nesigaili pasirinkęs šias studijas? Įdomu? Labai patinka biologija ir matematika, bet chemija kiek neramina. Ar labai jos daug ir ar sunku? Ir gal žinai, kokios perspektyvos baigus bakalaurą? Ką galima rinktis magistrui ir ką pats/pati planuoji, ir ar išvis planuoji imt magistrą?

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-07-10 18:55:35 | Nuoroda
15563 rašė:

 Ir kaip, nesigaili pasirinkęs šias studijas? Įdomu? Labai patinka biologija ir matematika, bet chemija kiek neramina. Ar labai jos daug ir ar sunku? Ir gal žinai, kokios perspektyvos baigus bakalaurą? Ką galima rinktis magistrui ir ką pats/pati planuoji, ir ar išvis planuoji imt magistrą?

 Aš iš tų entuziastų, kurie rinkosi genetiką pirmu numeriu, nes tai buvo būtent tai, ką norėjau studijuoti, į ką norėjau gilintis. Ir nesigailiu : ) Man labai įdomu! Dėl chemijos - jos bus pakankamai, bet greitai ir praeis, visos chemijos (bendroji ir organinė, bioorganinė, biochemija) bus pirmame kurse. Sunkumas - subjektyvus dalykas... Man chemija buvo vienas mėgstamiausių dalykų mokykloje, labai patiko ir čia, tad nepasakyčiau, kad buvo sunku. Bet ir nelabai su chemija draugavę bendrakursiai susidorojo, viskas įveikiama, išmokstama. Aiškina viską gerai per paskaitas ir pratybas - jei sąžiningai mokysies, nerimauti nebus dėl ko.

O jei žvilgtelėsim į ateitį... Magistrą, be abejo, imsiu. Kadangi nenoriu nukrypti nuo genetikos, VU būtų pasirinkimas tarp genetikos ir medicininės genetikos magistrantūrų programų. Deja, atsiliepimai apie jas abi nekokie, todėl planuoju magistrą studijuoti svetur. Tiek turiniu, tiek dėstymo kokybe abi programos prastokos (stengiuosi nebūti kategoriška (aš mergina, tarp kitko), bet tą girdėjau iš ten studijuojančių, kai kurie gailisi stoję). Tačiau turiu paminėti, kad genetikos magistro programą turės keisti, kadangi pirmieji genetikos bakalaurai po dviejų metų neturėtų ką veikti magistre, būsime beveik viską išklausę studijuodami bakalaurą : D Tikiuosi, kad pakeis į gerąją pusę, bet kol programos tokios, kokios yra, aš tikrai jų nei vienos nesirinksiu.

Klausei apie perspektyvas baigus bakalaurą, bet jei nori prisiliesti prie mokslo, magistras yra minimumas, ką turi būti baigęs, na o šiaip reiktų ir į doktorantūrą stoti : ) Vien su bakalauru toli nenueisi... O pakeliui iki magistro galima įsidarbinti katedroje, galų gale yra ThermoFisher, Sicor, Biotechnologijos institutas. Gali, tikrai gali rasti veiklos čia, Lietuvoje, bet aš savęs čia nematau, todėl ir apie perspektyvas miglotai kalbu... Tikiu, kad viskas įmanoma, jei turi tikslą ir suvoki, kokį kelią pasirinkai... Įmanoma ir čia, ir bet kur kitur. Man tiesiog norisi pasibandyti kitur, todėl ateičiai žvalgausi kur kas patrauklesnių genomikos, medicininės genetikos magistrantūros programų užsienio universitetuose.  

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-07-10 19:38:47 | Nuoroda

Nepasakiau, bet gal bus įdomu - studijuojant genetiką, galima rinktis molekulinės biologijos, bioinformatikos, biofizikos ar anglų k. gretutines studijas : ) 

Žinutė parašyta: 2012-07-10 22:13:07 | Nuoroda

 Ačiū už informaciją (: gaila tik, kad ko gero nelabai pavyks įstot į vu vf, nes stojamasis tik vos vos 19 viršija. Nepasisekė su matematikos egzaminu, o ir chemijos metinį ne patį aukščiausią turiu. Tad ko gero į lsmu stosiu. Jei pavyks, teks jau kaip nors su chemija kovot. Visgi baigus vu suteikiamas genetikos, o baigus lsmu suteikiamas medicininės ir veterinarinės genetikos bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Įdomu tik, ar galima rinktis tas pačias magistro sritis baigus vu ir lsmu. Informacijos nelabai randu, pavyko tik rast pirmo kurso studijų planą http://lsmuni.lt/media/dynamic/files/298/medicinine_veterinarine_genetika_2011-2012.pdf . Mokykloj genetikos skyriai buvo vieni iš įdomiausių, dėl to ir linkstu prie jos. Ateitis ją baigus kol kas gan miglota šviečiasi, bet, manau, jeigu tik pavyks įstot, tikrai nepražūsiu.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2012-07-10 22:33:52 | Nuoroda
15563 rašė:

 Ačiū už informaciją (: gaila tik, kad ko gero nelabai pavyks įstot į vu vf, nes stojamasis tik vos vos 19 viršija. Nepasisekė su matematikos egzaminu, o ir chemijos metinį ne patį aukščiausią turiu. Tad ko gero į lsmu stosiu. Jei pavyks, teks jau kaip nors su chemija kovot. Visgi baigus vu suteikiamas genetikos, o baigus lsmu suteikiamas medicininės ir veterinarinės genetikos bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Įdomu tik, ar galima rinktis tas pačias magistro sritis baigus vu ir lsmu. Informacijos nelabai randu, pavyko tik rast pirmo kurso studijų planą http://lsmuni.lt/media/dynamic/files/298/medicinine_veterinarine_genetika_2011-2012.pdf . Mokykloj genetikos skyriai buvo vieni iš įdomiausių, dėl to ir linkstu prie jos. Ateitis ją baigus kol kas gan miglota šviečiasi, bet, manau, jeigu tik pavyks įstot, tikrai nepražūsiu.

Nepražūsi : ) Pažiūrėjau Tavo nuorodą ir gan keistas pasirodė dalykų sąrašas. Tikriausiai įpratau prie mūsų studijų logikos, kad truputį rėžia akį.. Gal dėl to, kad LSMU studijos trumpiau trunka, suplakė taip dalykus... Bet matosi, kad medicininėj genetikoj į medicininę pusę labiau ir akcentuojama. Aiškiai matosi skirtingi programų tikslai - pas mus Gamtos mokslų fakultetas ruošia "gamtukus", LSMU - tikslingai kreipia į klinikinę pusę. Greičiausiai taip ir turi būti : ) Sėkmės Tau stojant ir studijuojant, tikiuosi patiks, kad ir kur įstotum. Genetika - labaai platus ir įdomus mokslas, iš kokios pusės bepažiūrėtum ; )

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą