Universitetas <?> Kolegija
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-11 14:52:34 | Nuoroda

Sveiki,

Jei galit, paaiškinkit man. Dabar kai ieškau kur studijuot, išsirinkau pagrindinius dalykus: VGTU ir Vilniaus Kolegijoje telekomunikacijos, žemiau jų elektronika. Prie VK suteikiamos kvalifikacijos baigus telekomunikacijos studijas duoda "Telekomunikacijų inžinieriaus profesinį bakalaurą", o baigus telekomunikacijas VGTU duoda "telekomunikacijų inžinieriaus bakalaurą". Tai kur čia tas skirtumas yra su profesiniu ir be profesinio žodelio?

Ir niekaip negaliu apsispręst, rinktis VK ar VGTU. Ir ten, ir ten mokslo lygis labai panašus. Tik VK mane dar žavi tuo, kad aš ten turėčiau didesnius šansus gaut stipendiją, kas VGTU būtų sunkiau. Beto patinka ir tas dalykas, kad ten daugiau praktikos ir praktiškai, už baigusį tą patį dalyką universitete studentą, aš mokėčiau daugiau. Bet ar įsidarbinti baigus šį dalyką bus lengviau su koleginiu ar universitetiniu bakalauru? Padėkit apsispręst atsižvelgdami ir į tai, kad esu ne tarp pirmūnų. Egzaminus turėčiau išlaikyti apie 50 (matematika ir fizika), o lietuvių tikrai mažiau nei 50.

Dėkui už atsakymus Smile

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-11 14:59:16 | Nuoroda

Profesinis bakalauras reiškia tik tiek, kad baigęs negali stoti tiesiai į magistrantūrą, reikia dar išlyginamųjų. Be to, mokaisi tik tris metus. Aš irgi už VIKO, jau vien dėl to, kad iš jos lengviau neiškristi, tuo tarpu iš VGTU vargšai byra kaip lapai. Darbą susirasti galima ir su kolegijos diplomu, gal dar lengviau, nes daugiau išmoksti praktiškai, todėl labiau savim pasitiki.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-06-11 15:08:15 | Nuoroda

Bet tada, jei imu išlyginamąsias studijas, už jas jau reikia mokėti, ir tokio dalyko kaip VF net nėra. Teisingai? Ir dar kažkur skaičiau, jog pasiėmęs išlyginamąsias, vėliau jau būtinai turiu stoti į magistratūrą. Ar čia kažkas nusišnekėjo, o gal ištikrųjų taip yra?

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Žinutė parašyta: 2010-06-11 16:03:12 | Nuoroda

Tos išlyginamosios ne taip brangiai kainuoja, pavyzdžiui inžinerinė informatika vienas semestras 1560, reikia mokytis 3 semestrus. Jei dirbi, tiek per pusę metų ne taip sunku sukrapštyti. Tik problema, kad ne iš visų specialybių galima į jas stoti.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-06-11 16:06:32 | Nuoroda

Nerašo, kad būtinai turi stoti į magistrantūrą, rašo: "gali dalyvauti konkurse stoti į magistrantūrą".

www.vgtu.lt/priemimas/lt/apie_islyginamasias_studijas/783.41522

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-06-11 16:12:15 | Nuoroda

Bet atrodo, kad telekomunikacijų ir elektronikos išlyginamųjų VGTU nėra.

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-06-11 16:25:30 | Nuoroda

Yra KTU. Reikia išklausyti ne mažiau kaip 40 kreditų, o vienas kreditas kainuoja 100 lt.

www.ktu.lt/lt/informacija_stojantiesiems/papildomos_studijos/pdf/Telekom_elektros/2010/Elektronikos%20inzinerija_koleg.pdf

 

  • Informacinės technologijos / MBE 10
  • Istorija / VBE 31
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 91
  • Matematika / MBE 9
  • Užsienio kalba (vokiečių) / VBE 69
Žinutė parašyta: 2010-06-11 18:30:36 | Nuoroda

Jo :) Matau... :) Dėkui tau labai už informaciją :) Pakeisiu priėmimo tvarką, įrašysiu į pirmą vietą VK. Bus mažiau šansų, kad iškrisiu ir džiaugsiuos, kad įstojau :)

  • Fizika / VBE 56
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 33
  • Matematika / VBE 70
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą