Vartotojo tralain pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:18:14 | Nuoroda
Ingridele rašė:

pasakysiu viena savo atsakyma, kuris vertinamas maksimaliu tasku, kad isitikintumet

Sioje ese atspindi zmogaus egzestencializmo paskirtys - subkulta, mimiokultura, popkultura. Zmogus praranda moralinius principus, pasiteklia fataliska mastyma, priklauso nuo egzistenciniu erdviu. 

ir gaunu tris taskus ;), o jus pirmokiskai paraset ;) 

 kaip ziauru.galvoji kad cia gerai? taves mokykloj nemoke,neskaitei knygose kad parasyta net paciame lape kuri siandien gavai GLAUSTI IR AISKUS ATSAKYMAI. mum visada musdavo bala jei stengdavomes kuo mandriau.. kuo paprasciau reikia ir tiksliai. nes cia tikrina kaip yra suvoktas tekstas,ar pagauta mintis o ne koks tavo zodynas atsakinejant i klausimus

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:21:59 | Nuoroda
živilė rašė:

Viespatie, ignoruokit gi ta Ingridele, smaginasi gi ji skaitydama, kaip mes reaguojam i jos "mimiokulturas ir egzistencines erdves"

 joo:) na tiesiog ji galvoja kad mum pateike nuostabius atsakymus. bet jie perdaug nepaprasti,nepatiks vertintojom.nes musu pasakoto mokytoja kad visad labai uzknisa ilgi ir mandri atsakymai.nes jin yra tikrontoja ir kai visa para neatplesi akiu nuo tu adrbu tai tokie "sedevrai" tik nuotaika gadina

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:24:12 | Nuoroda
Stewie rašė:
Ingridele rašė:

pasakysiu viena savo atsakyma, kuris vertinamas maksimaliu tasku, kad isitikintumet

Sioje ese atspindi zmogaus egzestencializmo paskirtys - subkulta, mimiokultura, popkultura. Zmogus praranda moralinius principus, pasiteklia fataliska mastyma, priklauso nuo egzistenciniu erdviu. 

ir gaunu tris taskus ;), o jus pirmokiskai paraset ;) 

 Šiaip tai 3 taškai buvo iš vienintelio klausimo, kuriame buvo prašoma įvardinti tris bruožus, kodėl tūkstantmečio šventė buvo tikra ;D FAIL :D

 joo rimtai;DDD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:26:23 | Nuoroda
Ingridele rašė:

 mano mokytoja yra labai patirusi, jai 83 metai, tad ji man viska reportuodavo kas bus egzamine todel atspejo kad bus savickis ir visus metus nuo gruodzio kalem jo intepretacijas o rasyti suvokimo atsakymus butent ismoke taip ir sako, kad vertintojams tai patinka ir is kart duoda 3 taskus, kartais net iki galo neskaite ;) ;) ;) Kainavo pamokos nemazai, 150 lt dvi valandos, bet uztat gausiu auksta bala 

 kad ir koky tu ten bala begausi..kad ir 100,galvoji mum rupi? mes kad ir maziau gausim bent jau moraliai esam tvarkingi. o su tavo charakteriu ir poziuriu nemanau kad toli nueisi:))))))

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:40:26 | Nuoroda
mes_nugalesim rašė:

dar turiu klausima. ta savickio menesiena romanas, novele ar apsakymas :D

 noveles tik savickio gali buti duodamos..tai manau,as taip parasiau;DD bliam..jei ne

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:54:35 | Nuoroda
jusste rašė:
mes_nugalesim rašė:

dar turiu klausima. ta savickio menesiena romanas, novele ar apsakymas :D

 Novelė, juk Savickio ten daugiausia novelės.

Aš ištraukoj įžvelgiau, kad didžiausia teksto diegiama vertybė - ryšis su senąja karta, senosios kartos paveldas, kadangi tas valdininkas kaip pamišęs mąstė iš kur gauti pinigų perlui, kurį mergina paveldėjo iš prosenelės (kaip jis galvojo). Tekste iškelta problema apie tai, kaip žmonės nerimauja, išgyvena vidinį sąmyšį dėl nereikšmingų dalykų. Pagrindinė mintis - senas geras posakis: nėra taip blogai kaip gali atrodyti. Savickis šią žmogaus ydą (nerimą, išgyvenimus dėl nereikšmingų dalykų) pašiepia, tačiau žmogaus nesmerkia, nemoralizuoja. Visur labai daug impresijos, humoro, ironijos - pavyzdžiui vis pabrėžiama aukšta socialinė (valdininkas) ir žema finansinė padėtis (nežino, iš kur gauti pinigų). Kompozicija uždara - pradedama ir baigiama vakaro motyvu. Dar pastebėjau tai, kad dienos virtimas į naktį yra valdininko būsenos paralelė, kadangi keičiantis paros laikams, keičiasi ir valdininko būsena, nuotaika. Iš prislėgtos ji tampa džiugi (ten kažkaip jis juoktis pradėjo ar pan).

P.S. Neapmėtykit akmenim, jei nusipezėjau ;)

 kaip gerai skamvba..bet as..rasiau visai kitaip,jokiu vertybiu neaptariau...dabar isvis galvoju kad net neislaikysiu

Žinutė parašyta: 2010-05-31 16:57:55 | Nuoroda

na ka..laukiam istorijos.daug laikanciu is cia?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:01:37 | Nuoroda

dingo musu paziba.tikriausiai isbego mokytojai skustis

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:05:04 | Nuoroda
mes_nugalesim rašė:

mano klasioke automatiskai teksto suvokime pasirase varda ir pavarde, kaip manot, uz tai gali skaitytis, kad jinai jo neislaike?

 labai negerai..nezinau ka daro tookiu atveju,bet parasyta kad grieztai draudziama

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:07:40 | Nuoroda

joo.reikejo pasisakyt butinai..nejuokai.kaip jin jaucias?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:27:01 | Nuoroda
rutaaa rašė:

o kai reikejo 2.2 klausime parasyti dvi metaforas nusakančias kazkokius išgyvenimus tai parasiau 1),,širdis sušyla" 2),,nežinai, kuo savo širdį kūrenti" kas nors parase taip pat?:D

 as lygiai ta pati

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:28:12 | Nuoroda

o is kur jus tikslius kklausimui pazodziui zinot?;D

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:33:00 | Nuoroda

va..dar vienas klausimas, kuri tikrai nezinojau ka tiksliai rasyt. kas yra tos nalaikses,kokias sventes autorius vadina nalaiksemis?

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:38:16 | Nuoroda
Paulys rašė:
rutaaa rašė:

o kai reikejo 2.2 klausime parasyti dvi metaforas nusakančias kazkokius išgyvenimus tai parasiau 1),,širdis sušyla" 2),,nežinai, kuo savo širdį kūrenti" kas nors parase taip pat?:D

Fak, antraji parasiau tik "sirdi kutenti". Tikiuosi atlaidi vertintoja papuls

 as ir man rodos taip

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:45:10 | Nuoroda
Ievuogytė rašė:

Sveiki gyvi !

Na ką, rašiau J.Savickio "Mėnesiena" interpretaciją. Parašiau, jog tai novelė.

Žinok šakės, gavau užduotį, susigraudinau, paskui pagalvojau, kad nieko nebepakeisi ir ėmiausi darbo. Tas kūrinys išvis net negirdėjas ir net nesavickiškas ; o

Bet va rašiau, jog "Ištraukos pradžioje ryškinami vaikino išgyvenimai". Kad jis ten sielvartauja dėl to auskaro, kaip ten pinigų gaus, kad myli tą paną. O tada "Antrame ištraukos segmente tie išgyvenimai dar labiau išryškėja". Kad ta pana jį apgauna, jis tuo negali patikėti, niekad nebepasitiki panomis, ne neveda. Dar paminėjau, kad vaikino ir merginos vardai nėra tekste paminėti. Tai leidžia suprasti, jog šis įvykis gali būti aktualus daugeliui.

Žodžiu, privėliau ir tiek ;]

O teksto suvokimas iš pradžių pasirodė lengvokas, bet kai klausimus pamačiau... OMG ; o Kai kurie aiškūs, kai kurie pievos.. Ypač su tais istoriniais faktais. Ką aš galiu žinoti, jeigu nesidomiu istorija, man tai neįdomu ir dar sėdžiu B lygyje?! ;DD

Na, bet ką padarysi. Visi praeina tuos egzaminus, tuos streso etapus ir nieko negalima pakeisti. Man asmeniškai egzaminas buvo labai sunkus. Jau nusiteikiau blogiausiam, kad galiu mažai gauti, galiu neįstoti kur noriu..Toks gyvenimas ;]

Pasidalinkit ir jūs, ką parašėte Savickio novelėje ;] Sėkmės sekančiuose egzaminuose ; - ***

 as labai panasiai rasiau,irgi paminejau kad veikejai neturi vardu,reiskai pasakotojui svarbu pavaizduoti ne pati zmogu kiek jo elgesi,vertybes,kazka tokio.o kai nera veikeju,tai vadinama denominacija,taip parasiau,tikiuos teisingai

Žinutė parašyta: 2010-05-31 17:55:44 | Nuoroda
vytaka rašė:
Ievuogytė rašė:

Sveiki gyvi !

Na ką, rašiau J.Savickio "Mėnesiena" interpretaciją. Parašiau, jog tai novelė.

Žinok šakės, gavau užduotį, susigraudinau, paskui pagalvojau, kad nieko nebepakeisi ir ėmiausi darbo. Tas kūrinys išvis net negirdėjas ir net nesavickiškas ; o

Bet va rašiau, jog "Ištraukos pradžioje ryškinami vaikino išgyvenimai". Kad jis ten sielvartauja dėl to auskaro, kaip ten pinigų gaus, kad myli tą paną. O tada "Antrame ištraukos segmente tie išgyvenimai dar labiau išryškėja". Kad ta pana jį apgauna, jis tuo negali patikėti, niekad nebepasitiki panomis, ne neveda. Dar paminėjau, kad vaikino ir merginos vardai nėra tekste paminėti. Tai leidžia suprasti, jog šis įvykis gali būti aktualus daugeliui.

Žodžiu, privėliau ir tiek ;]

O teksto suvokimas iš pradžių pasirodė lengvokas, bet kai klausimus pamačiau... OMG ; o Kai kurie aiškūs, kai kurie pievos.. Ypač su tais istoriniais faktais. Ką aš galiu žinoti, jeigu nesidomiu istorija, man tai neįdomu ir dar sėdžiu B lygyje?! ;DD

Na, bet ką padarysi. Visi praeina tuos egzaminus, tuos streso etapus ir nieko negalima pakeisti. Man asmeniškai egzaminas buvo labai sunkus. Jau nusiteikiau blogiausiam, kad galiu mažai gauti, galiu neįstoti kur noriu..Toks gyvenimas ;]

Pasidalinkit ir jūs, ką parašėte Savickio novelėje ;] Sėkmės sekančiuose egzaminuose ; - ***

Damn, damn, man krachas konkretus :DDD Pirmą pastraipa rašiau apie veikėją, kad tipo jis materialistas, net sapnuojasi jam tie pinigai :DDD Ir šiaip per visą interpretaciją ėjau per materialumą - pinigai ,perlai, kad atseit jokios vertybės apart daiktiškumo čia neminimos.

 ;DDD kaip skirtingai zmones supranta..as dar biski kitaip:) as ir rasiau akd jam tie pinigai net sapnuojas bet sapnuojas ne delto kad jis materealistas,o del to kad jis myli ta pana,ir nori jai suteikti pilnavertiska ir gera gyvenima.as isvis neminejau kad jis materealistas,o kaip tik kad ta pana

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:12:15 | Nuoroda
vytaka rašė:
tralain rašė:
 

 ;DDD kaip skirtingai zmones supranta..as dar biski kitaip:) as ir rasiau akd jam tie pinigai net sapnuojas bet sapnuojas ne delto kad jis materealistas,o del to kad jis myli ta pana,ir nori jai suteikti pilnavertiska ir gera gyvenima.as isvis neminejau kad jis materealistas,o kaip tik kad ta pana

 Ajej ,ajej :DD Blm, įdomu kaip reikėjo iš tikro, nes nėra nė vienos interpretacijos internete šitos *pypt* mėnesienos... Mūsu mokykloj kiek rašė, tai irgi gana skirtingai, ačiū Dievui buvo ir tokių kaip aš, tai dar matau šiokia tokia šviesą tunelio gale :DDD Bet šiaip, kalbant apie ta merga apsakyme, taigi ji nepirko tikrų, tai jam ir mokėt nereikėjo kaip už tikrus, ar ne? Tai ji gerai padarė (?) :D Ir šiaip, galėjo parašyt po ištrauka P.S. ir parašyt tie devyni litai veikėjui daug ar mažai :DDD Nes blm, jeigu aš gaučiau perlų už devynis litus ,tai jaučiu vakarienei juos doročiau, už salatos pigiau :DDD

 ojojoj...tu taip supratai?as jau nieko nebesuprantu..as nelabai supratau net kaip tu supratai;DD vienu zodziu va taip.as taip galvojau;/// kad jin pasake kad pamete auskara,bet pamelavo,kad jis jai nupirktu nauja..o poto jis gavo ta ceki su didele suma uz ta auskara ir kai atejo tas kazkoks diedas ir jam pasake kad ta merga daznai pas ji perka,ir kad nera tas auskaras is jos gimines,tada tas bernas labai uzpyko ir ja paliko..nea??;//

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:15:00 | Nuoroda
vytaka rašė:
~ImaGinatiOOn~ rašė:
Ingridele rašė:

 tik nereikia jum pavydeti, as daug mokiausi todel ir gausiu virs 95 ;) juk nesu vidutinybe :) :) :) :) rasiau Savickio interpretacija man ji buvo labai lengva, o dar ja mazai kas rase, man tik geriau ;) darbas bus iskirtinis. 

 SAUNUOLE :) pretenduoju i panasu bala, nes man irgi nesunku buvo :) is pavydo cia sneka :)

Ajej, tai jeigu jau turim tokias šaunuoles, tai gal pasidalinkit atsakymų variantais, Indridele tau ypač nebus sunku atsimint, juk mokytojai viską papasakojai ;) Va, visi pasitikrins ir nusiramins, nereiks laukt iki liepos. ;DDDD

 as tai pastebejau kad musu sita paziba kazkur dingus;D speju kad pabego pas mokytoja pasiskust;DD

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:16:11 | Nuoroda
dofkė rašė:

tai kaip tik jis gavo čekį užmažą suma, bet gi tikėjosi didelės sumos. Gi kiek nervavosi, kad jam čia reikės net į ministrą kreiptis dėl pinigų. Gavęs tokią mažą suma (čekį) jis dar negali patikėti , galvoja, kad sąskaitas kažkas apkeičia :D Bet poto gi jam paaiškina, kad ten tas perlas netikras ir maždaug dėl to toks pogus :D nu nežinau, aš taip supratau....

 o as pagalvojau kad ten didele suma parasyta..fuck,bet niekur to neminejau.tik visada galvojau kad jis ja paliko nes ji materealiste...

Žinutė parašyta: 2010-05-31 18:22:20 | Nuoroda
vytaka rašė:
dofkė rašė:

tai kaip tik jis gavo čekį užmažą suma, bet gi tikėjosi didelės sumos. Gi kiek nervavosi, kad jam čia reikės net į ministrą kreiptis dėl pinigų. Gavęs tokią mažą suma (čekį) jis dar negali patikėti , galvoja, kad sąskaitas kažkas apkeičia :D Bet poto gi jam paaiškina, kad ten tas perlas netikras ir maždaug dėl to toks pogus :D nu nežinau, aš taip supratau....

 nuu ir aš tai pagalvojau (nu kažkaip panašiai) ,kad tipo ne lygys jam mažą suma mokėt :DDD

 jus gerai paraset,dabar pazejau,ten 9litai.kaip as tokia ziopla buvau