Filosofija VU
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-06-28 18:52:01 | Nuoroda
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:16:43 | Nuoroda
kodel rašė:

O studijuojant filosofiją, ar daug gilinamasi į religiją? Esu netikintis, todel religijos mokymasis man reiškia laiko švaistymą..

 Su savo kvaila vienuoliktoko galva galiu tau pasakyti, kad turi blogą požiūrį į religiją. Žiūrėk į ją kaip į žmonijos kultūros dalį, tada ją mokytis pasidarys lengviau ir tai tir\krai nebus laiko švaistymas. Aš pats linkstu į ateizimą, bet religijos tema man yra labai įdomi. Apie ją galima kalbėt ir kalbėt. tik nesupratau iš kur pas tave toks požiūris ? Na jeigu religija, tai būtinai turi tikėt ?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:20:38 | Nuoroda
muskietininx rašė:
kodel rašė:

O studijuojant filosofiją, ar daug gilinamasi į religiją? Esu netikintis, todel religijos mokymasis man reiškia laiko švaistymą..

 Su savo kvaila vienuoliktoko galva galiu tau pasakyti, kad turi blogą požiūrį į religiją. Žiūrėk į ją kaip į žmonijos kultūros dalį, tada ją mokytis pasidarys lengviau ir tai tir\krai nebus laiko švaistymas. Aš pats linkstu į ateizimą, bet religijos tema man yra labai įdomi. Apie ją galima kalbėt ir kalbėt. tik nesupratau iš kur pas tave toks požiūris ? Na jeigu religija, tai būtinai turi tikėt ?

 Manau,turi PROTINGĄ vienuoliktoko galvą.Patiko požiūris.Įdomu būtų realiai apie tai padiskutuot...

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:24:24 | Nuoroda
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

Žinutė parašyta: 2010-06-28 20:38:12 | Nuoroda
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Aš irgi ten kartais užsuku,tik kažkaip su niekuo apie tai nekalbėjus..Dabar pasidarė įdomu,kaip MANO draugai reaguotų.. Bet , manau, problemos nebūtų-dauguma jų humanitarai.Supratau,tik tikėjausi kažko kito,nes tavo atveju atrodo,jog tu tiesiog ne tokioj aplinkoj nei kiti (humanitaras tarp realų) todėl ir manai,kad esi kitoks.Jei pagyventai tarp filologų, tada jau būtų galima drąsiau teigt savo išskirtinumą. 

Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:08:22 | Nuoroda

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:15:15 | Nuoroda

Netikėjimas neturi nieko bendro su religijų studijomis.

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:33:55 | Nuoroda
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 Net sutrikau nuo tokio klausimo:) Iki siol maniau, kad tie, kas traukia i filosofija, is prigimties yra smalsus, o jei esi smalsus, tai kodel neskaitai? Isvarcius kitaip: jei nejauti naturalaus poreikio skaityti ir dometis, tai ar tikrai norisi situ studiju?

 

Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:41:52 | Nuoroda
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-06-28 21:47:50 | Nuoroda
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:05:02 | Nuoroda

Visų pirma dėl to "kitoks"...Čia gal ir nevykęs jo pavyzdys,kaip ir aš minėjau,,tačiau aš matau ir šiek tiek gilesnį šio vaikinuko mąstymą..Patiko požiūris į religiją- nepriimtina,bet neatmetu.(Čia gal dėl to,kad pati taip manau) Atrodo,kad netaip paviršutiniškai viską vertina,ir nors nesutinka,bet ieško pavyzdžių,pliusų ir iš kitos pusės.Kas yra labai šaunu. Kaip jau sakiau,būtų įdomu su juo apie tai realiai padiskutuot,nes nežinia,kaip sugebėtų religijos prasmę dar ir įrodyt,kaip dėsto mintis,ar tai įtaigu.

O dėl knygų...Pliusas kai jos KOKYBIŠKOS.Tačiau knygos neišmokys MĄSTYT...Filosofijoj,manau,to velniškai reikia.Gali skaityt,bet nesuvokt.Ir gali neskaityt,tačiau mokėt  samprotaut pats.

Ir išvis turbūt man reikia nustot kišt savo požiūrį filosofijos forume.Tegul diskutuoja tie,kas tai studijuos...

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:05:25 | Nuoroda
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:35:28 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Tai aišku, jei tik yra noras visada sakau, nepamėginsi - gailėsies.O kai reikės mokytis, pats savaime ateis tas knygų poreikis jei norėsi daugiau sužinot.Vistik geras dalykas tos knygos,  išminties prideda.

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:39:25 | Nuoroda
sandriote rašė:
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Tai aišku, jei tik yra noras visada sakau, nepamėginsi - gailėsies.O kai reikės mokytis, pats savaime ateis tas knygų poreikis jei norėsi daugiau sužinot.Vistik geras dalykas tos knygos,  išminties prideda.

 Atsiprašau , kaip visada kažką pražiopsau ir nugrybauju :D Nestudijuoju filosofijos tai negaliuu nieko pasakyt, bet vistiek mano nuomonė, einam tam, kad išmoktume. Ir netgi jei ten reikia labai super literaturos žinių, kurių tavo manymu tau stinga, tai manau, jog situacija privers kažkaip išsisukti ir tuomet tikslingai sužinosi tai, ko dar nežinai :)

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:43:35 | Nuoroda
sandriote rašė:
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

 Čia buvo paprastas pavyzdys, kuris parodo, kad domiuosi kitais dalykais, nei daugelis, tirkai sakau, daugelis mano bendraamžių. O tas žodis "kitoks", dabar mane jau prajuokino, nes kiekvienas jį su[pranta kitaip. Aš į šią savoką pažiūrėjau siaurąja prasme, pvz. klasės ar mokyklos, o tu  apimi visą visuomėnę, todėl mes dabar ir nesutarsim. Dėl to pusla[pio, taip, ten dauguma renkasi tiksliuku, bet aš nuo jų taip pat nesu labai nutolęs, sugebu ir su jais gerai sugyvent, tik mane labiau traukia ta humanitariškoji pusė. Ir ir technologijos.lt puslapyje tikrai galima rasti humanitariškosios pusės labai daug. Pagalvok, tiksliukui rūpi kaip išrandamas naujas daiktas ir kaip jis bus panaodojamas fiziškai ir mechaniškai, taip ? O humanitaras į tą patį išradimą gali pažoūrėti iš kitos pusės, kaip jis paveiks žmonės ar aplinką. Ar aš klystu ? Įsivaizduok kad mieste pastatomas sakykim - tiltas. Ir pagalvok, kaip tas tiltas paveiks įvarius žmones. Apie ką galvos žurnalistai, verslininkai, parasti žmonės, architektai ? Jų visų galvas suks skirtingos mintys. Tas pats ir su straipsniais technologijos.lt puslapyje. Gaila, tik nepamenu kur šią istoriją girdėjau.

Žinutė parašyta: 2010-06-28 22:50:08 | Nuoroda
muskietininx rašė:
sandriote rašė:
muskietininx rašė:
Vergissmeinnicht rašė:
muskietininx rašė:

Sveiki, turbūt bandysiu čia įstot kitais metais. Todėl laukit manęs, aš ateisiu. ;)

Esu kitoks nei visi, dažnai galvą suku dėl dalykų, kurie kitiems atrodo tikrai kvaili. O ir jausmas toks, kad galėčiau mokytis ir studijuoti beveik viską, bet tada labai sunku pasirinkti tą siauresnę sritį, todėl ir žadu rinktis filosofiją.

Kaip ten pojūčiai jau studijuojančių ?

Kodėl būsimi studentai renkatės būtent filosofiją ?

Labai jau įdomu man tai ... :)

Ai, vos nepamiršau, koks esminis skirtumas tarp filosofijos VU ir VDU ?

 O- ir vienoliktokas (turbūt) vienas !  Man tik įdomu,kokie tie dalykai,dėl kurių suki galvą,ir kurie kitiems atrodo kvaili?

Tikriuosi nesupratai posakio "sukti galvą" tiesiogiai ? Kokį čia pavyzdį tau pateikus ? 

Pvz. lankausi tokiame puslapyje kaip technologijos.lt , tai universalus puslapis visoms mokslo sritims. O štai kitiems mano bendraamžiams jis atrodo kvailas, nuobodus. ;) Iš prigimties esu humanitaras, o tiksliukams mano blevyzgos kartais atrodo juokingos. Tiksliu pavyzdžių daugiau nepateiksiu, bet tikiuosi supratai ką norėjau pasakyti ?

 Nu atsiprašau, kad įsikišių į pokalbį, tačiau kažkaip norėjau parašyt. Mano nuomone, tai, kad lankaisi puslapyje technologijos.lt, o tavo draugai ne, tai nereiškia jog esi kitoks. Tarp tų bendraamžių beabejo, tačiau tarp didesnės visuomenės - tikrai ne.Nepykit už nuomonę, bet laikyti technologijos.lt kvailu puslapiu gali tik siauriai mąstantys žmonės. Juolab jog ten beveik viskas remiasi į tiksliukus pvz straipsniai apie: energetika, ekononiką,biotechnologiją,matematiką ar fiziką.Kažkaip humanitarams ten mažai yra ką skaityti iš savo sferos. taigi vargu bau ar gali save laikyti kitokiu atsižvelgęs vien į bendraamžius tavo aplinkoje.

 Čia buvo paprastas pavyzdys, kuris parodo, kad domiuosi kitais dalykais, nei daugelis, tirkai sakau, daugelis mano bendraamžių. O tas žodis "kitoks", dabar mane jau prajuokino, nes kiekvienas jį su[pranta kitaip. Aš į šią savoką pažiūrėjau siaurąja prasme, pvz. klasės ar mokyklos, o tu  apimi visą visuomėnę, todėl mes dabar ir nesutarsim. Dėl to pusla[pio, taip, ten dauguma renkasi tiksliuku, bet aš nuo jų taip pat nesu labai nutolęs, sugebu ir su jais gerai sugyvent, tik mane labiau traukia ta humanitariškoji pusė. Ir ir technologijos.lt puslapyje tikrai galima rasti humanitariškosios pusės labai daug. Pagalvok, tiksliukui rūpi kaip išrandamas naujas daiktas ir kaip jis bus panaodojamas fiziškai ir mechaniškai, taip ? O humanitaras į tą patį išradimą gali pažoūrėti iš kitos pusės, kaip jis paveiks žmonės ar aplinką. Ar aš klystu ? Įsivaizduok kad mieste pastatomas sakykim - tiltas. Ir pagalvok, kaip tas tiltas paveiks įvarius žmones. Apie ką galvos žurnalistai, verslininkai, parasti žmonės, architektai ? Jų visų galvas suks skirtingos mintys. Tas pats ir su straipsniais technologijos.lt puslapyje. Gaila, tik nepamenu kur šią istoriją girdėjau.

 na tai į kiekvieną daiktą galima pažiūrėti iš skirtingų pusių, tai faktas. Na tikriausiai  aš nesupratau iš pradžių tos KEISTAS prasmės. Na man žodis keistas filosofijos temoje asocijuojasi su žmogum kuris nuolat filosofuoja, dažniausiai tai, ko aplinkiniai nesupranta, o gal nesistengia suprast :) Anyway,dabar jau pagavau tavo mintį :)

  • Istorija / VBE 84
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 78
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 82
Žinutė parašyta: 2010-06-28 23:18:04 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Aš irgi nemėgstu "žaistis" su viena knygą ilgą laiko tarpą. Jei skaityti, tai skaityti. Pabaigti knygą per kelias dienas, ar net per dieną. O šiaip, kiek knygų vidutiniškai per metus reikia perskaiyti jei nori save laikyti daug skaitančiu žmogumi ? Nors čia gan kvailas klausimas, nes knyga, nelygi knygai, bet gal pabandykit atsakyti ? Na kas jau studijuoja, kokie reikalvavimai ten ?

Žiūrėk, "literatūrinės žinios", kiek suprantu yra knygos,informacija apie rašytojus ir aišku jų kūrinius. Nemanau, kad jie ten gali būti tiesiogiai reikalingi. čia nebent filologams. O pačios tos "literatūrinės žinios", manau gali pravesri kaip pavyzdžiai tam tikroms mintims pagrįsti. Ar ne taip ? Tad be literatūros nelabai sugebėsim įrodit ką norim pasakyti. Nors galėtų kas nors jau studijuojantis pasaisakyti. :)

Žinutė parašyta: 2010-06-29 11:29:16 | Nuoroda
muskietininx rašė:
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Aš irgi nemėgstu "žaistis" su viena knygą ilgą laiko tarpą. Jei skaityti, tai skaityti. Pabaigti knygą per kelias dienas, ar net per dieną. O šiaip, kiek knygų vidutiniškai per metus reikia perskaiyti jei nori save laikyti daug skaitančiu žmogumi ? Nors čia gan kvailas klausimas, nes knyga, nelygi knygai, bet gal pabandykit atsakyti ? Na kas jau studijuoja, kokie reikalvavimai ten ?

Žiūrėk, "literatūrinės žinios", kiek suprantu yra knygos,informacija apie rašytojus ir aišku jų kūrinius. Nemanau, kad jie ten gali būti tiesiogiai reikalingi. čia nebent filologams. O pačios tos "literatūrinės žinios", manau gali pravesri kaip pavyzdžiai tam tikroms mintims pagrįsti. Ar ne taip ? Tad be literatūros nelabai sugebėsim įrodit ką norim pasakyti. Nors galėtų kas nors jau studijuojantis pasaisakyti. :)

 Sveiki, pastebėjau daug įdomių klausimų (:

Apie literatūrą galėčiau pasakyti taip: skaityti reikia. Bet dar nereiškia, kaip čia kažkas klausė apie knygų kiekį permetus, kiek reikėtų pervaryt, kad jaustis apsiskaičiusiam, kad kiekis svarbiausias. Galima perskaityti ir šimtą knygų per mėnesį ir likti nesupratusiam nė vieno sakinio, ir galima perskaityti vos kelias, tačiau suprasti bent minimalius dalykus, su laiku juos gilinant. Jei neskaitėte anksčiau daug, nieko baisaus, niekada nebus vėlu. Įtsosite, skaitysite neskaičiuodami, kiek knygų perskaitėt.

Nebūtina išpažinti kokią religiją,kad studijuoti filosofiją. Bet pasidomėti būtų pravartu. Bet juk tai irgi nėra privaloma. Visos studijos turi teikti malonumą, o malonumas filosofijoje yra domėjimasis, žinių gilinimas - kas taip pat ateina su skaitymu. Lygiai taip pat nereiškia, kad viskas ką perskaitote turi patikti - su laiku turėtų ateiti ir kritinis mąstymas.

Pirmas semestras, mano galva, yra mokymasis studijuoti, rinktis literatūrą, pajautimas krypčių ir pan. Tie, kurie mano, kad atėję iš karto gali pasakyti kas gerai, o kas blogai, ko iš tikrųjų nori, ne visi, manau, daro teisingai. Juk išankstinis nusistatymas - didžiulis priešas. O juo labiau įpūstas minios ir dar neįgudusiam.

VU ir VDU skiriasi dalykų pasirinkimo sistema. VDU yra laisviau tuo, kad gali pats rinktis kalbas, kurios patinka, korios domina, pasirinkti iš privalomų dalykų tai, kas prie širdies, nors yra keli dalykai, kuriuos per dvejus metus būtina išklausyti, tačiau juos tip pat pats renkiesi, kada nori juos mokytis,dabar ar kitais metais. Kažkaip tvarkaraščio susidarymas pačiam suteikia savarankiškumo, jauti galbūt ir didesnę atsakomybę - ką rinktis - tai ko tikrai nori, tai, kas tikrai įdomu tau pačiam. Man tai patinka.

Jei ką pamiršau pridėti, gal pastebėsiu tai vėliau ir parašysiu.

Žinutė parašyta: 2010-06-29 11:45:51 | Nuoroda
sidas rašė:
sandriote rašė:
sidas rašė:

sveiki, noriu paklausti ar stojant i filosofija butina buti apsiskaiciusiam? Nes nelabai iki siol knygas skaitydavau, o studijos domina

 na nemanau, kad viskas remiasi į knygų skaityma. Yra išmintingų žmonių, kurie nebūtinai graužia knygas. Žinoma jei galvojama apie apsiskaičiusį žmogų, kaip apie tą, kuris daug žino tada manyčiau yra vertinga stojant, bet gi stojam tam, kad sužinotumėm, taip, kad jeigu domina tai - pirmyn.

Knygos man patinka, bet neturedavau laiko skaityti. Daug mokiausi, aisku kartais si bei ta paskaitydavau, o prisedes prie knygos negaledavau sustot, skaitydavau diena nakti. Tik vat dabar ziuriu kad mano zinios skurdzios.  Labiausiai man baisu, ar studijuojant filosofija, literaturines zinios yra neatsiejamai reikalingos ar kol kas galeciau apsieiti ir be ju?:)

 Prisimenu, kaip man buvo - kartais gailėjausi, kad neskaičiau kai kurių kūrinukų, vien iš principo, kad man jas kišdavo mokykloje draugai ir apskritai visi bendraamžiai, sakydami, koks afigienas yra Kamiu ar imk šitą poezijos knygą. Taip nudegiau su Alchemiko autoriumi, bruko bruko ir įbruko kažkokiąnesąmonę. Man tai taip nepatiko, kad gimė kažkoks priešinimasis normalioms-geroms knygoms, nes visa tai būdavo siūloma taip pat kaip ir anas šlamštas. Neskaičiau nei Sartre, nei Iliados, nei to paties Kamiu, apsieidavau su keliais romanais, Čechovo pjesėmis ir tiek tematė.. Na, bet dabar skaitau su malonumu visa tai. Apsiskaitymas pasireiškia supratimu, mokėjimu įžvelgti, kažką pamatyti. Kad diskusija būtų turininga. Tiesiog visa tai su laiku ateis, kai studijuoji, savaime imi domėtis, skaityti viską, kas papuola (žinoma iš to, kas įdomu, bet nors ir nebūtinai perskaičiu aišku ar patinka), eškotis įdomių tekstų.. Savaime tai pasidaro aiškiau. Nereikia parintis, o tiesiog eiti  ir daryti (:

Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-06-30 15:56:42 | Nuoroda

 Yra labai didelė distancija tarp beletristikos ir profesinės literatūros. Heinrich Boll gali per vakarą perskaityti, nes visai įdomu kas tai Katrinai Blum pasidarė ir už ką jis po galais nobelį gavo... Bet štai vienas tikrai nekvailas profesorius prasitarė, kad jam prireikė 14 metų jog deramai perskaitytų Kiergegaard'ą (dirbant dieną iš dienos). Lacan'ui reiktų ne mažiau 4 metų, kad taptum Žižek'u. Ir panašiai. Heidegger'io prieš miegą nepaskaitysi.

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą