Filosofija VU
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2010-07-19 23:11:16 | Nuoroda
Ad Absurdum rašė:
Thotu rašė:

Žiūūrėkit, turiu klausimą - o jūs bent įsivaizduojate, iš ko gyvensite pabaigę filosofiją? Daug kas ją meta įsibegėjus studijoms, nes čia totali bedarbystė :o

 O nemanot, tamsta, kad studijas žmonės renkasi turėdami ir kitų intencijų nei vien tik kad darbo perspektyvos?

 Darbo perspektyvos yra vienas didžiausių faktorių, lemiančių specialybės pasirinkimą. Tačiau dabar viską apmąsčiau ir pagalvojau, kad filosofiją iš tikro baigęs žmogus, ją besimokęs ir supratęs visu pajėgumu, nesunkiai turėtų suprasti visus dėsnius, kurie lemia priėmimą į darbą. Realios specialybės kuriai tiktų vien tik filosofai nesugalvoju, tačiau tai turėtų būti itin universalūs žmonės. 

  • Fizika / VBE 75
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 80
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 100
Žinutė parašyta: 2010-07-20 11:57:41 | Nuoroda
NONcom rašė:
Ad Absurdum rašė:
Thotu rašė:

Žiūūrėkit, turiu klausimą - o jūs bent įsivaizduojate, iš ko gyvensite pabaigę filosofiją? Daug kas ją meta įsibegėjus studijoms, nes čia totali bedarbystė :o

 O nemanot, tamsta, kad studijas žmonės renkasi turėdami ir kitų intencijų nei vien tik kad darbo perspektyvos?

 Darbo perspektyvos yra vienas didžiausių faktorių, lemiančių specialybės pasirinkimą. Tačiau dabar viską apmąsčiau ir pagalvojau, kad filosofiją iš tikro baigęs žmogus, ją besimokęs ir supratęs visu pajėgumu, nesunkiai turėtų suprasti visus dėsnius, kurie lemia priėmimą į darbą. Realios specialybės kuriai tiktų vien tik filosofai nesugalvoju, tačiau tai turėtų būti itin universalūs žmonės. 

 Taigi, specialybės pasirinkimą. Nemanot, kad filosofija sunkiai gali būti laikoma specialybe? Darbas darbu, specialybės specialybėm, o jei žmogus einantis į filosofiją dabar imtų pulti aiškinti ir įrodinėti, kaip plačiai pritaikoma jo pasrinkta sfera, tai, mano galva, tokiam ten išvis ne vieta.

Žinutė parašyta: 2010-07-20 12:18:29 | Nuoroda

Ne nemanau :} Nes vienas dalykas yra romantika, o kitas dalykas yra realus gyvenimas. Daugelis dabar yra genami tos romantikos, tos minties, kad jie gali pakeisti pasaulį savo didžiu protu ir knygomis, kad daugiau nieko ir nereikia. Bet po kurio laiko, kai ta romantika išsivedina, o išsivedina ji labai greitai (patikėkit, iš patirties kalbu) tada ateina tas toks juodas supratimas, kad 'dieve tu mano kokiame šūde aš čia sėdžiu'. Ir čia nebūtinai apie filosofiją kalbant, aš aplamai kalbu. Nes jūs visi, kai praeis ta  vadinamoji paauglystė universitete pirmaisiais studijų metais, pradėsit jausti poreikį, kad galbūt ir pavalgyt kažko labiau norisi, ir apsirenkti geriau ir ten nueiti, ir kitur nueiti. Galų gale pasaulio pamatyti ir šiaip, turėti normalų gerai apmokamą darbą, nes juk taip norisi, kad tos visos valandos, praleistos prie knygų, atneštų kažką materialaus ir apčiuopiamo. Aišku dabar jūs apie tai negalvojat, dabar jums tėveliai ant dešrelių pinigėlių duos ir bendrabutyje gyvensit, bet kai jums visiems bus po dvidešimt keturis metus, patikėkit, atsibos toks romantiškas intelektualus alkanas gyvenimas.

Mano pointas visos šios litanijos tame, kad nereikia čiulbėti, kad profesija skirta ne darbui susirasti. Tą išsilavinimą, kurį duoda tos  visos knygos, galima įgyti pačiam jų paskaičius, tam tūkstančių mokėti nereikia ir nereikia kalti tokių beprasmiškų dalykų į galvą, kaip visų didžiaųsių romėnų filosofai ir jų mintys, lotynų kalba, visokios dogmos ir taip toliau.

Aišku, filosofijos tema plati, programa taip pat. Galbūt magistratūroje galima pasukti konkretesniu keliu, nežinau. Kad ir kaip yra ar bus,  linkiu visiems sėkmės ir svarbiausia stengtis kuo ilgiau išlaikyti tą norą ir savo aliuzijas. Gal padės :}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Žinutė parašyta: 2010-07-20 13:04:45 | Nuoroda

Thotu, nesakau, bus visaip. Tie, kad eina iš romantinių paskatų, tikimybė nemaža - nusivils, mes studijas, kaip kad tamsta ir sakot. Bet ne visi juk turi intencijų keisti pasaulį ar dar kokias revoliucijas kelti. Šiuolaikiniam žmogui bet kokie idėjiniai impulsai, sakyčiau, išvis, deja, svetimi, todėl dauguma filosofiją ar bet kurią kitą dominančią sritį renkasi tiesiog todėl, kad įdomu, traukia. Ir po galais, teisingesnės motyvacijos nebūna. Išvis stebiuosi, kad dar kažkas leidžia sau mėgautis procesu, negalvodami apie materialią, apčiuopiamą jo baigtį. O realybė...realybė yra tokia, kokia nusprendžiam ją matyti. Neigiamas realybės traktavimas yra ne kas kita, kaip tik interpetacija, kuri paskui paskui mus žlugdo. Vadinti visus apsiseilėjusiais romantikais daugiau nei lengva, nors nebūtinai tai tiesa. Kaip ir tai, kad panelės lūpomis kalba pikta, nusivylusi, dabar jau pragmatiška asmenybė. Sveikinu suradus ,,teisingą'' būdą žvelgti į pasaulį, mes savojo dar paieškosim. Ir tik jau nedrįskite manęs apkaltinti kaži kokią romantika, tokio baisaus melo niekad nedovanosiu.

Žinutė parašyta: 2010-07-20 13:15:00 | Nuoroda

Thotu, neteko girdėt, jog MRU gamina potencialius bedarbius? Sakyčiau, metas susimąstyt, bet kad jau šaukštai po pietų, ania, mergyt? ; )

Žinutė parašyta: 2010-07-20 13:24:54 | Nuoroda
Absurdus rašė:

Thotu, neteko girdėt, jog MRU gamina potencialius bedarbius? Sakyčiau, metas susimąstyt, bet kad jau šaukštai po pietų, ania, mergyt? ; )

 :}}}}

  • Istorija / VBE 86
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 74
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 74
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-21 17:39:55 | Nuoroda

 Sakyti, kad filosofijos išmokstama savarankiškai paskaičius knygų, tai tas pats, kas teigti, jog teisininku tampama perskaičius BK/CK.

Žinutė parašyta: 2010-07-23 15:52:04 | Nuoroda

 Tai kas istojot ? :)

Žinutė parašyta: 2010-07-23 15:59:50 | Nuoroda
fragrancis rašė:

 Tai kas istojot ? :)

 Aš įstojau ;)

  • Istorija / VBE 97
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 100
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 91
Žinutė parašyta: 2010-07-23 16:40:10 | Nuoroda
Instrukcija. rašė:
fragrancis rašė:

 Tai kas istojot ? :)

 Aš įstojau ;)

 Labas, būsima kursioke ! Aš irgi įstojau.

  • Istorija / VBE 91
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 68
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 93
Vartotojas neegzistuoja
Žinutė parašyta: 2010-07-23 16:43:03 | Nuoroda

Ir as:)

Žinutė parašyta: 2010-07-23 23:48:47 | Nuoroda

Hei! Ir aš įstojau. :}

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 41
Žinutė parašyta: 2010-07-24 15:30:21 | Nuoroda

 su kokiais balais įstojot į vnf ir vf?.. 

  • Istorija / VBE 82
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Žinutė parašyta: 2010-07-24 20:07:40 | Nuoroda
ruduoas rašė:

 su kokiais balais įstojot į vnf ir vf?.. 

 ir man įdomu, gal dar yra šansų į mokamą

  • Geografija / MBE 8
  • Istorija / VBE 67
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 56
  • Matematika / VBE 46
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 47
Žinutė parašyta: 2010-07-25 01:23:07 | Nuoroda
ruduoas rašė:

 su kokiais balais įstojot į vnf ir vf?.. 

 Mano buvo 18,60

  • Istorija / VBE 90
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 99
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 41
Žinutė parašyta: 2010-07-28 17:52:49 | Nuoroda

 šindien atsiuntė ir man pakvietimą, tik va, į pirmąjį etapą. tikiuosi, jie savo klaidą ištaisys ir kąą, būsim kursiokai ar grupiokai : )) 

  • Istorija / VBE 82
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 52
  • Užsienio kalba (anglų) / VBE 86
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą