Referatai, kursiniai, diplominiai
Anot žemininkų, visavertė egzistencija įmanoma tik gimtinėje, atsidūrus svetur širdį spaudžia nuliūdimas. Egzodo poeto Kazio Bradūno kūryboje žemė reiškia ne tik prarastą Lietuvą, bet yra svarbiausias prasmingo gyvenimo tikslas. Praradęs šį pasaulį žmogus jaučia ilgesį ir skausmą. Visos eilėraščio ,,Svetimas vakaras“ strofos prasideda vaizdu, kurį, neperskaitę kūrinio, galėtume palaikyti vakarėjančio gimtinės kaimo realijomis, tačiau kiekvienąkart dalelyte ,,tik“ mūsų pirminė prielaida paneigiama – pasirodo, tai – svetima žemė, išoriškai panaši į gimtąją, tačiau emociškai negalinti jos atstoti. Finalinės visų strofų eilutės beveik vienodos – skiriasi tik paskutinieji žodžiai – tai poeto gimtųjų vietų pavadinimai: Kiršai, Širvinta, Alvitė. Šios eilutės – atsidūsimas, apgailestavimas, kad tai kas matoma, nėra tai, ką trokštama regėti. Taigi, Kazys Bradūnas, kaip ir kiti žemininkai (Nagys, Nyka – Niliūnas, Mačernis), leidžia suvokti gimtinės svarbą lietuvio širdžiai ir atskleidžia liūdesį praradus svarbiausią vertybę – tėvynę, gimtuosius namus. Dar giliau jaučiama ne į egzilę pasitraukusio, o koncentracijos lageryje kalinamo lietuvio širdgėla. Ši emocija tiesiogiai nenusakoma, tačiau akivaizdžiai nujaučiama Balio Sruogos memuariniame romane ,,Dievų miškas“. Čia lietuvis patenka į absurdo pasaulį, kuriame vertybės ir antivertybės apsiverčia ,,aukštyn kojomis“. Romane pateikiamas prastas knygos vertinimas, paneigiama jos svarba ir būtinumas.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (2 psl., 13,31 kB)
Pasaulyje yra daug pabaisų bet nėra didesnės pabaisos už žmogų. Rašinys.
Filologija  Rašiniai   (2 psl., 12,31 kB)
Visi eiliuoti literatūros kūriniai vadinami poezija. Kartais šis terminas vartojamas ir lyrikos prasme. Tačiau poezijos sąvoka platesnė [eiliuotų ir epinių draminių kūrinių]. Lyrika- poezijos dalis . Lyrika tai kalbančiojo žmogaus jausmų reiškimas, išsakymas jo vidinio pasaulio atsivėrimas, būsenos atsiskleidimas. Lyrikoje atsiverianti žmogaus būsena vadinama lyriniu išgyvenimu, o asmenybė vadinama lyriniu subjektu . taigi visi lyrikoje perteikiami išgyvenimai, apmąstymai, būties klausymai , žmogaus sąžinė pavyzdžiui Mikalojaus Daukšos ,V. Kudirkos, Maironio poezijoje privertė žmonės vienytis ir imtis veiklos dėl savo tėvynės.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 7,72 kB)
„ Visas pasaulis – kalėjimas“ – kartą sukaustytas baimės ir nevilties ištarė V. Šekspyro sukurtas veikėjas Hamletas. Po tėvo mirties jo gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Jis negalėjo ištrūkti iš jį supančio pasaulio, nes jo supratimas to padaryti neleido pačiam. Krikščionybė draudė savižudybę ir ją laikė didžiule nuodėme. Kiekviena netektis Hamletą po truputį žlugdė ir jis suprato, jog pasaulio nepakeis, ir, kad jo idealistiniai siekiai nėra išpildomi. Visi namiškiai yra nebe jo pusėje. Optimizmo nebelieka. Lieka tik niūri pesimizmo ir beprotystės uždanga, po kuria slypi sumaištis prote bei širdyje. Gyvenimo smūgiai priverčia Hamletą balansuoti tarp gyvenimo ir mierties.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 8,94 kB)
Napoleonas Bonapartas - išskirtinė istorinė asmenybė. Beveik pries tris amžius miręs valdovas dar šiandien prisimenamas kaip prancūzų didvyris. Vis dar kuriami filmai, leidžiamos knygos apie imperatorių.Ir neveltui. Tokia asmenybė turi būti minima ir prisimenama visada. Valdovas Europai padarė daug gero, bet kur gėris, ten ir blogis ...
Istorija  Rašiniai   (2 psl., 14,82 kB)
Rašinys tema: Ar mes galime didžiuotis savo protėviais?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 8,2 kB)
Pastraipa tema "Giesmė apie stumbrą" yra Renesanso epochos kūrinys"
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 13,69 kB)
Lietuvių kalbos rašinys tema "Ar galima pateisinti žiaurumą?".
Lietuvių kalba  Rašiniai   (2 psl., 9,96 kB)
Žmogus atsidūręs tam tikrų pasirinkimų kryžkelėje sunkiai randa teisingą kryptį. Jaunam žmogui ypač sunku tai padaryti, nes jis neturi daug gyvenimiškos patirties, todėl dažnai abejoja savo pasirinkimu. Tad kas lemia jauno žmogaus pasirinkimą?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (2 psl., 11,27 kB)
Rašinys "Žmogus - ir Faustas, ir Mefistofelis."
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 7,47 kB)
Rašinys tema „The cloning of humans should never be allowed“. Čia pateikiu savo nuomonę, kodėl sutinku su šiuo teiginiu. 1 psl. angliškai
Anglų kalba  Rašiniai   (1 psl., 11,57 kB)
Pristatoma Maironio, Jono Radvano ir M. Daukšos kūryba.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 13,8 kB)
Samprotavimo pastraipos pavyzdys. Apie tautą, jos kilmę. 3 skaidrės
Lietuvių kalba  Rašiniai   (3 psl., 53,02 kB)
Pasirinkta tema – kalba, o potemė „Kuo ypatinga jūsų tarmė, argumentuokite savo požiūrį‘‘. Kalbėjimo įskaita
Lietuvių kalba  Rašiniai   (2 psl., 8,99 kB)
Darbas apie Lieuvos kultūros raidą.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (13 psl., 19,66 kB)
Samprotavimo rašinys.
Socialinis darbas  Rašiniai   (1 psl., 7,77 kB)
gyventi sau ar dėl kitų?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 7,33 kB)
lietuvių kalbos rašinys apie žmogaus charakterį ir ar jis gali nulemti žmonių likimus. Samprotaujamojo tipo rašinys.
Darbo ir civilinė sauga  Rašiniai   (1 psl., 3,91 kB)
Draudimo veikla
2012-05-06
Darbo tikslas: įvertinti Lietuvos draudimo veiklą tiek teoriniu tiek praktiniu aspektu. Darbo uždaviniai: 1. Atlikti Lietuvos draudimo veiklos analizę, nustatyti realias ir potencialias grėsmes bei pranašumus draudimo rinkoje. 2. Išanalizuoti Lietuvos draudimo rinkos ir draudimo rodiklių augimą bei nuosmukius per 2008m. – 2010m., bei einamuosiuos 2011 metus. Tyrimo metodai: Lietuvos draudimo įmonių duomenų analizė taikant horizontaliąją ir vertikaliąją analizes, draudimo rodiklių apskaičiavimas ir palyginimas
Finansai  Rašiniai   (26 psl., 257,91 kB)
Motyvacinis laiškas, siųstas į Anglijos universitetus.
Anglų kalba  Rašiniai   (2 psl., 13,44 kB)
Skriauda ir jos išgyvenimas yra didžiausios moralinės problemos, kurias XIXa. pabaigoje - XXa. pradžioje kėlė didieji pasaulio rašytojai humanistai. Lietuvių literatūroje šios problemos bene labiausiai rūpėjo J. Biliūnui. Kaip kokiuose kūriniuose tai atskleista.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (2 psl., 8,12 kB)
Lietuvių kalbos rašinys. Lietuvių kalbos kalbėjimo įskaitos tema. Potemė "Literatūroje dažnas žmogaus būsenos, jo situacijos pasaulyje ir gamtos paralelizmas. Pagrįskite šį teiginį konkrečiais lietuvių literatūros pavyzdžiais". Nuo senų senovės žmogus yra neatskiriamas nuo gamtos. Jau ankstyvoje bendruomenėje jie visą savo buitį siejo su gamta, stebėjo jos reiškinius, procesus, todėl tai greitai buvo pradėta sieti ir su literatūra. Negana to gamtos ir žmogaus santykiai dažnai tampa paralele rašytojų kūriniuose. Bet ar tikrai literatūroje dažnas žmogaus situacijos pasaulyje, o dar svarbiau jo būsenos, jausmų, išgyvenimų ir gamtos paralelizmas?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 3,9 kB)
Donelaičio “Metai” – nepaprastas ir įvairiai reikšmingas lietuvių literatūros faktas. Tai pirmas tokio masto, lygio bei žanro kūrinys mūsų literatūros istorijoje, savitas ir įdomus reiškinys Europos kultūriniame kontekste. Pradėjus skaityti “Metus”, pirmiausia į akis krinta tikroviškas gamtos ir tiesiogiai su ja susijusios žmogaus buities traktavimas. Vaizduodamas būrų gyvenimą per vienerius metus, K. Donelaitis sukuria kiekvienam metų laikui būdingą, konkretų ir tikslų gamtinį foną. Antai “Pavasario linksmybės” prasideda ryškiu, plastišku gamtos atbudimo paveikslu: Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą Ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 9,89 kB)
At some point in their lives most people have considered about pets. One must wonder however if keeping a pet brings more positive or negative points. I assume that subject of keeping a pet is very controversial. Their benefits are numerous and yet much can be said against them. The first reason for supporting pets is that their benefits for children are undeniable. Keeping a pet is an important part of every child’s childhood and plays a big role in both their physical and mental development...
Anglų kalba  Rašiniai   (1 psl., 6,67 kB)
Samprotaujamasis rašinys. Remtasi: K. Donelaitis poema „Metai“, V. Mačernis „Vizijos“ , A. Škėma "Balta Drobulė", V. Mykolaitis-Putinas "Altorių šešėly", visuomenės aktualijos.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 4,72 kB)
Šiame rašto darbe yra aptariami pagrindiniai profesinės rizikos veiksniai.
Darbo ir civilinė sauga  Rašiniai   (11 psl., 25,21 kB)
Visas jaunystės žavesys, kaip sako senoliai, - ne galimybė viską padaryti, bet galimybė galvoti, kad viską padarysi, todėl daug jaunų žmonių trokšta pakeisti pasaulį. Kai žmogus subręsta ir tampa gudresnis, supranta, jog pasaulis nesikeičia bei susiaurina savo akiratį iki noro pakeisti šalį, tačiau tai taip pat atrodo neįmanoma. Kai ant galvos atsiranda žilų plaukų, žmogus nutaria imtis beviltiško bandymo ir keisti savo šeimą. Deja, retai susimąsto, kad pirma reikia keistis pačiam. Atrodo, tokių entuziastų tik mažėja. Taigi, ar vis dar aktualus siekis pakeisti pasaulį?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 7,43 kB)
Anglų kalbos esė tema "The rise of the consumer culture"
Anglų kalba  Rašiniai   (2,88 kB)
Rašinys. Įvertinimas - 10. Tikriausiai kiekvienam iš mūsų būna dienų, kada visas pasaulis, rodos, nusiteikęs prieš tave vieną ir ką tokiu atveju daryti: bandyti maištauti? O gal prisitaikyti prie to viso pasaulio? Maištas – tai tarsi kiekvieno žmogaus širdies gilumoje ištartas “aš nesutinku”. Jei žmogus nesutinka su tuo, kas visiems yra priimtina, jis yra maištininkas. Bet juk viena didžiausių gyvenimo vertybių – mokėjimas pritapti prie kitų. Tačiau, mano nuomone, gyventi prisitaikant reiškia būti ne tuo, kuo esi iš tikrųjų. Tad ar iš tikrųjų maištas yra blogai? Ar žmonės, vadinami maištininkais, turi būti smerkiami?
Lietuvių kalba  Rašiniai   (1 psl., 6,82 kB)
rolando giesme
2011-12-21
Apie karą su Ispanija Ištrauka: „Rolando giesmė" priklauso prie prancūzų herojinių poemų. Jų išliko apie devyniasdešimt. Tos poemos vadinamos šanson de žest (pr. chansons de geste) — „dainos apie žygius". Daugumas jų atsirado XII a. Pačios ankstyvosios yra iš XI a., o vėlyviausios siekia XIV a. Tačiau prancūzų herojinis epas pradėjo kurtis žymiai anksčiau, ir jo kūrimosi procesas buvo gana ilgas. Daug metų herojinės poemos plito iš kartos į kartą žodžiu, jas kūrė įvairūs viduramžių visuomenės sluoksniai. Pamažu keitėsi poemų turinys ir forma, nes kiekviena karta įnešdavo į jas ką nors nauja. Herojinės poemos kūrėsi liaudies herojinių dainų ir padavimų pagrindu, jose atsispindėjo ir kai kurie istoriniai įvykiai.
Lietuvių kalba  Rašiniai   (3 psl., 7,11 kB)