Architektūra 2011
Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti
Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2011-03-06 20:10:52 | Nuoroda

Gal norėtum papasakoti, kaip tau sekasi ruoštis kompozicijos? :))))

Žinutė parašyta: 2011-03-06 20:27:20 | Nuoroda

Šiaip neblogai, nestumia mokytoja ;D šiaip ten daugiau mažiau braižybos pagrindai.

Ką būtent nori žinoti?;Dd

Žinutė parašyta: 2011-03-06 20:43:12 | Nuoroda

hm.. Kiek girdėjau jokių braižymo priemonių negalima naudoti, taip ?  Kokia technika tavo nuomone patį darbą geriau atlikti? Kai paišai perspektyvą, tai tuos taškus popieriaus lape pasižymi? Ir kaip mąstelius susitvarkyti, kad nebūtų platesnis/aukštesnis nei nupieštame plane.. :)


Žinutė parašyta: 2011-03-06 20:51:01 | Nuoroda

Taip, negalima.

Technika tai kaip bus liepta. Kažkurias metais tarkim reikėjo įvesti spalvą, kažkuriais teisog pilka. Reikia mokėti paštrichuoti, suprasti į kurią pusę krinta šešėlis ir panašius logiškai mąstant suprantamus dalykus ;D perspektyvą kampinę, šiaip neapsisprendžiu dažniausiai ar paišyti iš viršaus ar iš tos pozicijos kaip vidutinio ūgio žmogus kad žiūrėtų. Bet dažniausiai iš viršaus. O su masteliu tai geriausia naudoti tokį kokį pasirenki. matyt paprasčiausia 1:100. Jei nori labiau išsiplėsti mastelį mažini ir t.t.

O tu nesiruoši?;D

Žinutė parašyta: 2011-03-06 21:07:21 | Nuoroda

 Man tiesiog tas mąstelis nelabai aiškus 1:100, tai 100 kartų didesnis piešinyje nupieštas statinys nei plane? :]]] Beje, tai kai eisiu į stojamąjį, iš kur tada man žinoti ar neštis man spalvų, ar ne? :]]

Ruošios, esu savamokslis, tai net nežinau, kaip gausis, esu pripiešęs daug piešinių susijus su egzaminu architektūros, bet pats matau ir jaučiu, kad su mąsteliais nesueina kažkas.. :)) Piešiu paprastus pastatus: kioseklius, paviesines visokias aikšteles ir t.t. :]

Žinutė parašyta: 2011-03-06 21:42:27 | Nuoroda

Man su kompozicija bėdų bus... Patarkit, nuo ko pradėt? nežinau net ko griebtis...  

Žinutė parašyta: 2011-03-06 21:43:12 | Nuoroda

bėto, gal kas buvo Žmuidzinavičiaus piešimo olimpiadoj?

Žinutė parašyta: 2011-03-08 17:06:47 | Nuoroda

Aišku neštis, neštis visko kuo daugiau tik ne liniuočių :D Jei neleis - tai ir sakysi NU IR GERAI IR TURĖK TĄ ŽALIĄ PIEŠTUKĄ, nes o ką darysi jei reikės? Kažin ar egzamine ką pasiskolinsi ;D

Mastelis 1:100 tai reiškia, kad vienas centimetras lape atitinka vieną metrą realybėje.

 

Pradėti nuo... domėjimosi moderniais statiniais. Ką nors prisiminsi ir bandysi panašiai paišyt. Čia aišku jei perspektyvos, šviesos ir kitus dalykus jau žinai ir belieka idėja ;D

Žinutė parašyta: 2011-03-08 19:57:11 | Nuoroda

Visko duomiosi ir viską apie perspektyva žinau, na ne viską, bet nemažai. Tik vienas dalykas neaiškus, kaip perspektyvoje reiktų pažymėti metrą ? :]

Žinutė parašyta: 2011-03-08 22:30:42 | Nuoroda

Am nu kaip čia paaiškint.

Yra kampinė perspektyva ir tarkim centre pasižymi namo kampą ir ten mastelis atitinka 1:100, o visa kita (tiek žmonės,tiek aplinka) sueina į perspektyvą...kad tikslų dydį gautum pasižymėk realų dydį tam vidury(nusipaišai žmogeliuką ir nuo jo vedi į perspektyvos tašką ir kurioj vietoj reikia - sustoji,perkeli ir pnš) Nors aš ten toliau viską visuomet atidėjinėju iš akies... Žodžiu, iš manes mokytoja ne kokia ;D Na, o projekcijose tai manau viskas aišku, sąlygos tos pačios.1:100

Mokat kubą nupiešt?;D

Žinutė parašyta: 2011-03-09 15:01:42 | Nuoroda

O kai daraisi projekcijas, reikia tarkim is vieno sono ir is virsaus, ar galima paimti viska is sono ir is aukstai bet viena projekcija padaryti, kad tarkim piesi nama, matosi projekcijoje ir priekine siena, ir sonine ir stogas. Nes kiek ziurejau pavyzdziu, vienur daro tiesiog kelias dalis, ten kaip is virsaus, kaip is vieno sono, kaip is kito, ir kai padaro viena projekcija. Tai tinka abu variantai ar kaip?

  • Dailė / MBE 10
  • Geografija / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 69
Žinutė parašyta: 2011-03-11 14:41:13 | Nuoroda

Sveiki! Esu VGTU architekturos studente, pirmakurse :) Tarp begalybes breziniu, maketu ir kitu linksmu dalyku, prisiminiau, kad ir as pries metus studijos.lt skaiciau atsiliepimus ir komentarus sia tema. Ach, kaip tada, rodos, truko informacijos! :) Ka galeciau papasakoti?:)

Žinutė parašyta: 2011-03-12 10:14:16 | Nuoroda
silvia rašė:

Sveiki! Esu VGTU architekturos studente, pirmakurse :) Tarp begalybes breziniu, maketu ir kitu linksmu dalyku, prisiminiau, kad ir as pries metus studijos.lt skaiciau atsiliepimus ir komentarus sia tema. Ach, kaip tada, rodos, truko informacijos! :) Ka galeciau papasakoti?:)

 Kokia pernai buvo akademinio piešimo užduotis? :) žodinė? reikėjo drapiruotę piešti? kokius daiktus? gal dar pameni :)

Žinutė parašyta: 2011-03-12 12:52:03 | Nuoroda
kobriukas rašė:

O kai daraisi projekcijas, reikia tarkim is vieno sono ir is virsaus, ar galima paimti viska is sono ir is aukstai bet viena projekcija padaryti, kad tarkim piesi nama, matosi projekcijoje ir priekine siena, ir sonine ir stogas. Nes kiek ziurejau pavyzdziu, vienur daro tiesiog kelias dalis, ten kaip is virsaus, kaip is vieno sono, kaip is kito, ir kai padaro viena projekcija. Tai tinka abu variantai ar kaip?

 Nu aš tai niekada nemačiau kad projekcijose rodytų tik dalį pastato...

Visą. Priekis, šonas, viršus

 

Silvia, ar sunku mokytis pirmam kurse?:}

Žinutė parašyta: 2011-03-18 22:40:21 | Nuoroda

Tokio kaip akademinio piešimo nebėra stojamajame, vadinasi atmintis piešimas ar pan. 2010m. užduotis: 

"Pastatymas susideda iš trijų daiktų. Ritinio (cilindro), vienos taburetės ir stačiakampio gretasienio. Ritinio išmatavimai: skersmuo - 1,5 metro, aukštis - 0,25 m. Jis paguldytas ant grindų plokščiąja dalimi. Ant ritinio, kiek į šoną nuo vidurio, stovi taburetė. Ji pasukta į žiūrovus 60 laipsniu kampu. Taburetė keturiomis kojomis. Kojos kiek platėjančios į apačią, sujungtos papildoma horizontalia jungtimi. Taburetės viršus kvadratinis. Priešais ritinį, kiek į šoną, guli stačiakampis gretasienis. Jo išmatavimai - 1 X 0,5 X 0,7 metro. Jis pasukta į žiurovą kampu.

Objektus apšviečia šviesa krintanti iš kairės, iš viršaus. Visi pastatymo daiktai ir jų detalės vienodos spalvos. Į kompoziciją žvelgiama iš vidutinio žmogaus aukščio - 1,7m.

Piešinys atliekamas nespalvotu pieštuku, nenaudojant braižymo priemonių. Užduotis atliekama A3 formato vatmano lape. Užduočiai atlikti skiriamos 3 valandos."

 

Ši užduotis kliuvo ir man. Nepasakyčiau, kad itin sunki, ypač, kai visi sėdėjom šalia vienas kito, tai dar akimis gali pasikonsultuoti su kaimynais ir pasitikrint, ar tikrai į temą paišai :)

Pirmo kurso pirmas semestras dabar jau atrodo nesunkus, nors tada, žinoma, tikrai buvo ką veikt. Braižyba, maketavimas, bet visko tik pradžia. Dabar- žymiai įdomiau, bet ir gerokai daugiau darbų. Žinoma,. svarbiausia jausti, kad esi savo vietoj, tada ir darbai teikia kūrybinio džiaugsmo. Tiek šiam kartui:)

Žinutė parašyta: 2011-03-19 21:51:19 | Nuoroda

Aciu tau silvia, kaip tik ieskojau sitos uzduoties ;)

  • Dailė / MBE 10
  • Geografija / MBE 9
  • Lietuvių kalba (gimtoji) / VBE 81
  • Matematika / VBE 69
Žinutė parašyta: 2011-03-23 20:15:48 | Nuoroda

Gal turit jūs, STUDENTAI, kokį saitą kur savo projektus, darbus keliat?;>

Žinutė parašyta: 2011-03-24 18:51:16 | Nuoroda

Tokio kaip vieno bendro, tai tikrai ne :) Fakultete darbus galima pamatyt, bent dalį jų.

Žinutė parašyta: 2011-03-25 18:58:27 | Nuoroda

O iš ko mokytis meno istorijos?

Žinutė parašyta: 2011-03-26 17:18:28 | Nuoroda

Asmeniškai manau, kad jei esat baigę dailės mokyklą, mokotės mokykloj istoriją, meno istoriją, pasidomit patys kažkuo minimaliai- užteks :)   Nes klausimai tikrai labai įvairūs, nors, žinoma, pati nežinau, kiek gavau iš šiod stojamojo dalies, tad negaliu sakyt :) Bet jei jau skirt laiką stojamiesiems, tai geriau mokytis kitų dalykų.

Jei aš pati atsukčiau  laiką atgal, mokyčiaus labiau piešimo, nes dabar jo tikrai reikia:)

Jei norite diskutuoti forume, turite Užsiregistruoti arba Prisijungti Mano temos | Trinti temą | Redaguoti temą