Vartotojo Kayen pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-23 02:40:16 | Nuoroda
sejkutea rašė:

ash  taip ir dariau su tais masyvais ten, bet man nesigavo, nes sita klaida dave, va pvz tokia programa ir neveikia, ta pacia klaida duoda, kur as cia suklydau?

program bandymas;
type
anketa=record
vardas:string[15];
pavard:string[15];
end;
klase=array[1..20] of anketa;
mokykla=array[1..20] of klase;
VAR
m:mokykla;
k:klase;
begin
m[1].k[1].pavard:='bandymas' ;
WriteLn(m[1].k[1].pavard);
Readln;
end. 

Na pagal idėja turėtų būt tada m[1].klase[1].pavard, pamėgink :)

O tam uždaviniui turėtų tikt tas aprašas kur pirma parašiau:

type

grupe = record

vardas : array[1..11] of string;

laikas : array[1..11] of integer;

end;

var

visi : array[1..25] of grupe;

 

 

Žodžiu einu miegot, reikia pailsėti. Sėkmės aiškinantis :)

Žinutė parašyta: 2009-05-23 23:22:43 | Nuoroda

Na aš bandžiau daryti taip, tokiu principu:

for i:=1 to n do

begin

Pakeisti[i] := suma div nominalas[i];

suma:= suma mod nominalas[i];

end;

n - skirtingų monetų skaičius.

pakeisti - kiek kokių monetų turės pakeitus.

suma - visų monetų suma.

nominalas - skirtingos monetos.

 

Žinutė parašyta: 2009-05-23 23:24:09 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Išties nesitikėjau tokio sudėtingumo iš VBE užduočių, koks buvo pirmoje praktinės dalies užduotyje, tačiau tai mane maloniai nustebino. Taip, ten godus algoritmas neveikia, tačiau su dinaminiu programavimu visai įkandama.

 Na sunkios jos tikrai nebuvo, tik pritrūko laiko. Žinoma ir stresas padarė savo, loginis mąstymas atsijungė :) Galėjo visas egzaminas būti viena dalis, nes testinę dalį tikrai galima greičiau atlikti.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 01:32:03 | Nuoroda
Rulle121 rašė:
Kaeras rašė:

Jeigu kam įdomu, galiu pateikt pirmos užduoties sprendimą su 8 vienmačiais masyvais

 kam ten toi 1 uzduoty reikejo 8 masyvu jaeigu galima isiversti su 4 i 2 susidedi kokie yra nominalai i likusius 2 kokias monetas turi nu ir viskas daugiau masyvu nereikia :D

 Na realiai taip, tačiau šiuo atveju reikėtų "ant viršaus" rašyti pakeistų monetų vertes. Tad norint išsaugot visus duomenis mano nuomone reikėtų 6 masyvų, po vieną nominalo,turimų monetų ir iškeistų monetų vertėms :) Kitas atvejis dar galvoju yra galimybė susidaryti taip, jog masyvo elemento numeris indikuotų nominalo vertę, o jo reikšmė - monetų skaičių, tačiau čia gali kilti kėblumų su keitimu. Tarkim G[10] := 8; reikštų, jog studentas turi 8 monetas po 10.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 10:41:11 | Nuoroda

Klysti - maximumą balų tikrai kažkas surinks.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 13:32:33 | Nuoroda
dobulis rašė:

maximumo nesurenka; uzpernai daugiausiai buvo surinkta 98/100; dinaminis programavimas... cia gi universiteto programa :\ nesuprantu, as ruosiaus pagal senesniu metus, kur nieko panasaus nebuvo! Ta uzduoti isspres tik gyvenantys informatika zmones :\ tai gal ir i mates egza idekim matricu, kompleksiniu skaiciu ir t.t? po velniu, studentas sito uzdavinio neissprestu, o jie nori is mokiniu :\

man atrodo kad debilai uzduociu sudarinetojai tikejosi jog cia reik naudot goduji, kas rodo ju neprofesionaluma :\

Gerai, o dabar pamąstom. Kur reikia IT egzamino ? Ogi stojant į informatiką, kur mokoma programavimo(correct me if i'm wrong). Čia uždaviniai tikrai nebuvo kažkokie super sudėtingi, kaip spresti tikrai galima išmąstyti. Jei verkšlenama dėl tokių užduočių, kad bus aukštojoje ? Nepadariusiems tokių užduočių belieka kaltinti tik save(aš jų tarpe).

O dėl taškų surinkimo, tarkim paimkime, jog egzaminą laikė apie 800 žmonių. Iš jų 50 padarė abi užduotis, iš tų 50-ties tikrai bus keli surinkę iš jų maksimumą balų :) O dėl testinės dalies - ji buvo tikrai lengvesnė nei pereitais metais. Na dėl praktinių užduočiu sunkumo, manau jos panašios, šių metų gal šiektiek sunkesnės. Nors pavarčius 2006-2008 užduotis, galima buvo pastebėti jog praktinės užduotys palaipsniuj sunkėjo. 2006 metų užduotyje beveik viską buvo galima išspresti jau duomenų nuskaityme, tuo tarpu vėlesnėse jau reikalaujama daugiau veiksmų.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 14:11:15 | Nuoroda
Rulle121 rašė:

 na informatikos valstybinio reikia nebutinai stojant i informatika pvz jei stoji i inzinerija tai ten ziuri arba i fizikos arba i informatikos valstybini priklausomai kuri geriau islaikai,jei buciau gerai islaikes info tai nebereiktu jaudintis del fizikos egzo o db susimoviau su 2 praktine uzduotim :( o laikiusiu siemet yra 754 jei neklystu :) tai pazvelgus statistika surinktu balu vidurkis sviruoja nuo 45 iki 55 tasku tai jei jau surinkot apie 60 tasku tai tikrai gausit apie 65-70  procentu :)

 Iš kur čia tokios statistikos, kad nuo 60 taškų 70 procentų :) Gerai būtų.

 

Beje, iš kur ištraukei, jog stojant į inžineriją reikia informatikos arba fizikos ? Man rodos čia apie seną tvarką kalbi. Seniau ir į informatiką stojant galėjai naudoti palankesnį arba informatikos arba fizikos egzaminą, tačiau dabar skaičiuojama bent tikliuosiuose moksluose 3 VBE + 1 metinis. Inžinerijos atveju tai būtų matematika,fizika,lietuvių VBE ir anglų metinis.

www.lamabpo.lt/geriausi.pdf

Žinutė parašyta: 2009-05-24 15:25:01 | Nuoroda

Na aš irgi vakar vakare pasibandžiau parašyt, dėja FPS pjaunasi su W7 ir nenori nuskaityti failų, tad ar veikia - nežinau, bet principas daugmaž toks :) O tu jei taip egzamine surašei neteksi vieno balo, už neaiškius kintamuosius =]

www.paste.lt/paste/c22381daedef2eb7e9fdc 6e4e621d7f3

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:44:29 | Nuoroda
Rulle121 rašė:

 na man kazkodel neveikia tavo programa meta dalyba is nulio  :)

 Na jo ir pats ten dabar klaidą pastebėjau dar nuskaityme nera begin end, reiktų fps gerai veikiančio kad įsitikinti :)

Žinutė parašyta: 2009-05-24 16:53:57 | Nuoroda

Na dėl antros užduoties mano nuomone ją reikėtų daryt taip:

1)susivedi duomenis tokiu formatu :

grupe[i].begikas[j]

grupe[i].laikas[j] {laikas = min *60 + sec}

2)Susirikiuoji grupes nuo didžiausio iki mažiausio (procedura)

3)Geriausius rezultatus iš grupių priskirį į naują masyvą - jei lyginis skaičius ima po 1 rezultatą, jei nelyginis 1 ir 2. Dar reikėtų funkcijos skaičiuojančios dalyvių skaičių grupėse.

4)Naują masyvą vėl perrūšiuoji.

5)Viską spausdini, prieštai dar reikia atversti laiką į min:sec.

 

Tik vat problema su rūsiavimo procedura, nes pirminiai duomenys būtų grupe[i].laikas[j] formate, o geriausiųjų masyvas - geriausi.laikas[i].

 

Na gal nelabai aiškiai čia išdėsčiau bet +-. Kas sumąstėt kitokių sprendimo būdų ?

 

Žinutė parašyta: 2009-05-24 18:03:03 | Nuoroda
Martynas B. rašė:

Tai aš manau kad su DP išsprendusių tebus vienas kitas, todėl tikrai nereikia dėl to žudytis, nes turbūt >99% laikiusiųjų turėtų negauti taškų už testus. O aš nors ir gausiu, iš antro uždavinio mažai surinksiu, tai irgi nebūtinai gerai išlaikysiu.

 O kuo tau blogai vienmačiais masyvais ? Jų tereikia 4. Taip net lengviau.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 21:16:56 | Nuoroda
gretuse rašė:

 nu siaip uzduotyje buvo parasyta nauidoti tik vienmacius skaiciu masyvus,tad dvimaciu naudoti ir nebuvo leistina. tik va visi pamirso kazkaip uzsukt cikla,kad surastu maziausia monetu skaiciu...

 Hmm kažka ten ieškoti dar reikia papildomai ? Aš kažkaip maniau jog div/mod principu tinka.


for i:=1 to KiekSkirtingu do
begin
MonetosPakeistos[i]:=MonetuSuma div MonetuNominalas[i];
MonetuSuma:=MonetuSuma mod MonetuNominalas[i];
end;

 

Taip ir skaičiuos maksimumą, pirmas nominalo narys bus didžiausias, tad div parodys didžiausią galimą to tipo monetų skaičių. Toliau varys ir kitų tipų max galimus, jei neišeina nė viena - 0.

Žinutė parašyta: 2009-05-24 21:29:23 | Nuoroda

Na jo taip rimtai klaidinga.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 00:21:33 | Nuoroda
Rulle121 rašė:

 gali pasiimt belenkoki ta skaiciuotuva vistiek ten niekas beveik neziuri,juk priziuretojei bus visai nesusije su tiksleisiais mokslais bus kokia lietuviu mokytoja tai abejojiu ar ji atskirs koks ten tas skaiciuotuvas gali pasiimt ir su atmintim ir formules susirasyt  :D jei kas nors blogai bus tai paiims ji is taves tai jei ka turek 2 viena paprasta kita koki normalesni kur tekstine atminis butu :D nes pas mumis bent kai as laikiau info valstybini ir galejau naudotis skaiciuotvu be tekstines atminties bet jei butum atsineses ir sustresni su daugiau pribambasu tai nieko nebutu buve nes net neziurejo tu skaiciuotuvu :D

 Na žinai aš nerizikuočiau neštis 2, "ale nepastebės". Pasitaikys koks griežtesnis prižiūrėtojas ir ate ate pasakys, pažeidei taisykles.

O šiaip negalima skaičiuotuvų, su tekstine atmintimi. T.y. tokių, kuriuose rašant skaičius veiksmą rodo ekrane.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 00:27:27 | Nuoroda
R.V.U. rašė:

 Visi dar kažkaip gyvena "senąja" tvarka. Juk jau nebebus tokio dalyko, kad kažkokia studijų programa priima ribotą kiekį studentų į nemokamą vietą. Ribojamas bus tik apskritai studentų kiekis į tą studijų programą (juk kelių tūkstančių nepriims į vieną programą). Taigi tau svarbiausia yra išlaikyti taip, kad gautai studijų krepšelį. [b]Jį gaus šiek tiek mažiau nei kas antras.[/b] Jei jį gauni, gali "neštis" kartu su savim kur nori. Tik jeigu ta programa, į kurią tu nori yra labai paklausi ir labai daug abiturientų "nešis" savo krepšelius į tą programą (norinčiųjų skaičius bus didesnis nei gali fiziškai priimti universitetas) tada bus atrinkti tik geriausieji ir jie priimti.

Teoriškai gali net taip būt, kad į tą programą tik, pavyzdžiui, pora studentų "ateitų", tada tokia studijų programa gali išnykti.

 Galima šaltinių ? Ar čia tokiu būdu skaičiuota, jog išviso laikė 48 tūkst., o finansuojamų bus tik 21 tūkst. ? Pernai metais finansuojamų buvo 24 tūkst.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 00:30:05 | Nuoroda

Juk stojant būna nurodyta, už kokių dalykų olimpiadas skiriami balai...

Aišku jog jei stosi į profesija niekaip nesusijusią su vokiečių kalba, balų už tai negausi papildomų.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 14:45:44 | Nuoroda
sblga rašė:

O galima nestudijuot jeigu mane prijima koks nors universitetas? Pvz istoju kazkur, bet paskui sugalvoju kad nenoriu ir nestudijuoju. Galima taip?? Toks klausimas iškilo, nes planuoju studijuot uzsieny ir dar nezinau ar prijims.

 Jokiu būdu nerastok ! Atvažiuos supakuos ir išsives, užrakins barake ir sakys sedėk mokykis. O jei bandysi sleptis viską perduos teisėsaugos institucijoms ir turėsi reikalų su jomis už klaidingą paraišką mokytis.

 

ps. O jei rimtai tai taip, taip galima. Beje jei jau naudoji lietuviškas raides pasistenk ir rašyti taisyklingai o ne "prijims". Postas atrodo kaip penktoko parašytas.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 17:41:56 | Nuoroda
parkosaulute rašė:

Bet nesąmonė kažkokia

Kaip rezultatai gali būti nežinomi iki birželio pabaigos, jei perlaikymas Birželio 12 d? Nedera man čia visai nieks...

 Na tai matai juk ten turi 3 ar 4 vykdytojai pertikrinti viską. 2-3 paprastai ir paskutinis kontrolinis pertikrimas. O dabar pagalvok laikančiųjų yra virs 40 tūkst. Na aišku kažkuri dalis laikė mokyklinį, dėl jo vertinimo nežinau bet vistiek tikrinti reikia daug :)

 

Dėl to perlaikymo datos. Pakartotinėje sesijoje turėtų imti naują atsvaros tašką - t.y. rezultatus skaičiuoti būtent pagal tą egzaminą. Nes juk vienas gali būti sunkesnis kitas lengvesnis, juk būtų kvaila jei ir pakartininę rašančius mokinius vertintų pagal kitų rezultatus. Dar kitas pavyzdys tam tai tarkim pereitų metų IT VBE. Rezultatai buvo skelbiami iki birželio 25d, o pakartotinė sesija 26d.

Taigi, pagrindinė ir pakartotinė sesija niekaip nesusijusios.

 

Ir beje birželio 12d. vyks ne perlaikymai o pakartotinė sesija. T.y. jei negalėjai atvykti į pagrindinę sesiją, rašysi pakartotinėje. O jei išvis neišlaikai, galėsi nebent perlaikyti mokyklinį egzaminą, perlaikymas vyks liepos 1d.

Žinutė parašyta: 2009-05-25 22:54:56 | Nuoroda
Topine rašė:

 Na ir man teko girdeti, tik bijau, kad toki ir prieme.. Nes nu butu logiska, nors ir nelabai sazininga

Labai abejoju. Juk vien prašymų formoje lamabpo.lt svetainėje palikta po 16 vietų universitetams ir kolegijoms.

Žinutė parašyta: 2009-05-26 11:37:01 | Nuoroda
Muuuuu rašė:

 ??? Mes šnekam apie įstatymą, kad jei įstoji kažkur į valstybės finansuojamą vietą ir nesimokai arba meti mokslus, gali tekt sumokėt pluoštelį grynųjų.

 Taip, aš šneku apie tapatį :)

Norit pasakyt jog Jūs dabar paraiškoje rašysite tik vieną VF variantą ? Na sekmės tada :) Aš pripilsiu visų universistetų kurie siejasi su mano norima spec.