Vartotojo Kayen pasisakymai
  Vartotojas Pasisakymas
Žinutė parašyta: 2009-05-26 22:28:31 | Nuoroda
Konservas rašė:

tikrai patarciau iseit i lauka ir pasivaikscioti  labiau pravers nei vakare kalti formules

o kuo blogai formulių kalimas :) Pakali vakare o miegant viską labai gražiai apdoroja smegenys atsikeli ir jau atsimeni viską +-.

Žinutė parašyta: 2009-05-26 22:29:58 | Nuoroda

Tikiuosi bus daug "šperininkų" kuriuos iškart sugaus :) Padėk kitiems, praeinamas balas žemesnis bus. Išviso kokia čia prasmė darytis tas šperas jei tas formules ant pirštų suskaičiuot galima.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 12:37:19 | Nuoroda

VBE.

Mano nuomone tai buvo lengvas. Aš labiausiai bijojau, jog reikės daug formulių, kurios man šiektiek painiojasi, tačiau beveik nieko nereikėjo.

Iš trigonometrijos elementariausia sin+cos kvadratų suma. O galėjo ir daug sudetingesnių idėti :)

Na žinoma visko nepadariau, susimoviau tuo trikampiu, berods 15. ir ties 17(?) kur su ritiniais-dežėm.

15. Pirmąją dalį dariau per trikampių lygumą, kad vienas kampas lygus ir bendra kraštinė, bet jei atmintis neapgauna lygumui reikia 3 požymių(?). Antroji su plotais irgi neišmąsčiau, na prirašiau pusiaukampinės savybę jog dalina 1:2 santykiu, gal 1 tašką gausiu.

Dėl dežių ritulio formos pirma dalis lengva buvo, kitos dvi sunkesnės. Išpradžių nusiteikiau jų nespręsti, bet paskutinėmis minutėmis pasigilinau tai kažką parašiau. Antroje dalyje ten tokią dalinai nesamonę padariau, lygtį teko dauginti iš x kvadrato, na bet taip bent atitiko atsakymą :D O dėl trečiosios bėgant paskutinėms minutėms pradėjau spręsti tiesiai į švarraštį, tai teko pabraukyti, tikiuosi supras. Pasakykit kad C = 2. Jei ne - chana.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 12:42:54 | Nuoroda

Beje dar VBE neįdėjo tikimybių - na buvo tik tas testinis kurį gan lengva išmąstyti, ir su matematine viltim, tačiau ir jis pagal formulyne pateiktą formulę :D

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:03:55 | Nuoroda
Splatt rašė:

Tas uždavinys su procentais buvo visai paprastas. Iš pradžių padariau pirmą jo dalį, žiūriu antrą ir nesumastau, ką ten daryt. Paskui prašviesėjo, kad reikia susidaryt lygčių sistemą:

 |x + y = pradinė ten ta suma (~230k)

|1.5x + 1.25y = suma, kurią ten gavo pardavęs už abu.

gavau pradines sumas, tada sužinojau kiek to namo sklypo kaina yra su 50% pelno ir parašiau. Atrodo viskas ten gerai gavosi.

Su logaritminėmis lygtimis kiek pamenu pirmas gavosi 9, o antras 5/7.

Uždaviniai, kur reikėjo parašyt intervalus ar kažką tokio, tai (-begalybės; -3) U (3; +begalybės). Su moduliu nebepamenu.

 

 Hmm su logaritminėmis gavosi -5/7. Tačiau pagal apibrėžimo sritį x>3, tad jis netinka. Ar aš čia nugrybavau jau :)

O su procentais 2 dalies gavau 45000 ir 22500, o pelnas 90000.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:06:33 | Nuoroda
situu rašė:

 neteisingai :) visu pirma todel, kad tai paskutinis uzdavinys, ir toks sprendimas yra per paprastas, antra gaunasi J/D= v^2/(v^2-v^2(upes)).

 Na na, galima plačiau ? Aš irgi parašiau, jog užtrunka tiekpat. Aišku ten tie 4 balai keistai atrodė prie tokio uždavinio.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:10:19 | Nuoroda
G1ntas rašė:

  su mokytoja sprendziau tai lygiai sake :)

 Na kad čia logiškai iškart gaunasi v+x v -x :) Aš skaičiavau vidutinį greitį vieno ir kito, tai tie x išsiprastino ir liko kad v1 = v2 :)

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:15:26 | Nuoroda
rosso rašė:

 Butent. Is testu tai pamenu 8,24, f(x) e^x +x+1, 2*24!,x=-1 minimumas, kampai skirtingi

 Hmm keista aš su ta pirmykštė gavau kitą atsakymą. C turėjo gautis -e^2-2, ar koks ten buvo kur su e^2 :)

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:16:32 | Nuoroda
G1ntas rašė:

 kaip tu su +begalybe gausi maziau uz keturis lygtyje 2x-3 cia nuo [-05;3.5]

 Aha, aš šitą taipat parašiau. Nors iš pradžių abejojau ar juos reikia vestis į sistemą abu. Na pasirodo taip teisingai(turbūt) :D

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:17:28 | Nuoroda
raijma rašė:

Su procentais kur buvo kaip sprendėt? aš tai lygčiu sistemą dariau, tik nepamenu atsakymų :D

 Aš irgi su sistema sprendžiau.

1 dalies gavau 300 su virš, na pelnas išėjo 90.000

2 dalies už gyvenamosios 45000, už ūkio 22500

Žinutė parašyta: 2009-05-27 13:18:32 | Nuoroda
rosso rašė:

 Tai jis tada neina per taska (0;2)

 Woohoo, žiopla klaida, vietoj X įsistačiau Y :)

Žinutė parašyta: 2009-05-27 17:13:39 | Nuoroda
marrius7 rašė:

per skubejima 9 taskus netekau ,nors sprest mokejau :///// surinksiu mazdaug 26-32 kazi kiek tai bus procentais ;/

 Na jo aš irgi dabar prisiskaičiavau jog kelių balų per žioplas klaidas negausiu :)

Beje tai kaip su tomis valtimis, vieni sako jog lygiai kiti jog vienas greičiau. Na aš skaičiavau per vidutinį greitį ir gavau jog lygiai, tačiau dabar pamąsčiau, tarkim įsistačius reikšmę rimtai gaunasi jog vienas greičiau :)

Tarkime, jog

v = 15 km /h {jų greitis stovinčiame vandenyje}

x = 5 km / h {upės tėkmės greitis}

Tada pirmasis nupliaukia per:

5 / (15 - 5) + 5 / (15+5) = 1/2 + 1/4 = 45 min

Antrasis per:

5 / 15 + 5 / 15 = 1/3 + 1/3 = 40 min

 Na logiškai mąstant šiame uždavinyje bent man iškart matosi jog jie plaikia vienodai, juk pirmasis pirmyn plaukia X km/h lečiau, tačiau atgal tuopačiu X km/h greičiau, atstumas taspats ir pirmyn ir atgal tad viskas kaip ir išsilygina.

 

Kas turit dar kokių pamąstymų ?

Žinutė parašyta: 2009-05-27 17:28:35 | Nuoroda

Beje uždavinys su tais trikampiais, kaip jūs padarėte abi dalis ?

Pirmąją reikėjo daryti pagal trikampio lygumą, berods reikia 3 požymių, aš parašiau jog lygus vienas kampas (90) ir viena bendra kraštinė AD, o koks trečias ? Ar išvis ne taip reikėjo :)

O antroji dalis kažką reikėjo su plotų santykiu, na parašiau jog plotų santykis lygu tų kraštinių kvadratų santykiui, pusiaukampinė apatinę kraštinę dalija 1:2 santykiu, tačiau kaip ten toliau reikėjo įrodyti neišmąsčiau :)

Žinutė parašyta: 2009-05-27 18:48:30 | Nuoroda
anyaa rašė:

O kaip reikejo skydo plota apskaiciuorti ? Man gavos neigiamas :DDDDDDDDD

 Na apsiskaičiuoji sulyginus tas lygtis sankirčio taškus, gavosi 30 ir -30. Tada skaičiuoji integralą, iš viršutinės f-jos atimant patinę, nepamenu kokios ten jos, atsakymas gavosi 600. O jei gavosi neigiamas kažką turbūt su minusais sumaišei, ten lengvoka buvo pasimauti ant aritmetikos, skliaustai, kvadratai/kubai.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 18:54:17 | Nuoroda
Rulle121 rašė:

 na buvo ir lengviau galima padaryt juk reziai buvo nuo -30 iki 30 tai galejei pasiimt rezius nuo 0 iki 30 tada is virsutines funkcijos atimi apatine surandi integrala isistatai reiksmes ir ka gauni padaugini is 2

 Na taip, buvo galima. Tačiau dėl "šventos ramybės" sprendžiau elementariausiu būdu, mažesnė tikimybė privelt žioplų klaidų :D

Žinutė parašyta: 2009-05-27 22:02:37 | Nuoroda
dainius.... rašė:
 tikrai zinai?  na tai  dekui , uz nelabai gera zinia..:D

 Na taip, juk sinx funkcijos max reikšmės 1 ir -1.

Beje kas ten sakėt laukiat pakartotinės sesijos. Juk nieks jums neleis perlaikyti jei šitam susimovėt, jei neišlaikėt galėsite laikyti mokyklinį. Pakartotinės sesijos VBE skirti tik tiems kas nerašė pirmą kartą, t.y. šiandien. Ir šiaip pakartotinės sesijos užduotys dažniausiai būna sunkesnės.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 22:04:21 | Nuoroda
vyšniukė rašė:

ir neprasau teisingu ats, o tik tokius kokius jus gavot

 Na taigi prirašyta 12 puslapių šitoj temoj perversk ir susirasi negi taip sunku čia jau viskas aptarta. Kodėl dabar turėtų kažkas tau ant lėkštutės pateikti.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 22:39:07 | Nuoroda
Micro rašė:

taigi turiu klausimą, kaip įrodėt kad ten arimtmetine progresija? :]

 Na nežinau, aš apskaičiavau dar a3, tada d apskaičiavau iš a2-a1 ir a3-a2. Vėliau dar paėmiau belekokį narį berods a10 ir apskaičiavau jį pagal tą duotą formulę 3n-4, gavosi 26, ir tada pagal aritmetinės progresijos formulę a1+d(n-1) - taipat gavosi 26. Na tokio įrodymo turbūt užtenka, jei ne tada nieko gero.

Žinutė parašyta: 2009-05-27 23:19:18 | Nuoroda

Na man irgi per visus egzaminus vykdytojai viską normaliai žiūrėjo, ir leido patikrinti tik atėjus atitinkamai laikui o ne iškart išdalinus.

Mane tai dar sunervino kai pradėjo visi masiškai į WC eiti, na eina tai eina dzin tokie dalykai netrukdo manes bet galėtų ir tiliau, kai varo iš jėgų iš kulno į žemę tai per visą salę jaučiasi tiek aidas tiek vibracija. Dėl skaičiuoklių tai irgi nelabai supratau, vienas grupes patikrino - kitas ne.

Žinutė parašyta: 2009-05-28 01:37:24 | Nuoroda

Šiaip pamąstymų.

Koks tiklas laikyti MBE ? Juk jie nebūna daug lengvesni už VBE. Na gerai, skirtumas yra, tačiau išlaikyti VBE (na kad ir ant ribos, ten tuos >10%) nėra sunku. O stojant ir tas 1% VBE duos daugiau naudos už MBE 10 kurį gauti tikrai nėra lengva. O dar juk neišlaikius VBE galima antriju variantu laikyti MBE.

Tad žodžiu - koks tikslas laikyti MBE ? :D